Google připravil největší akci pro vývojáře na dosah od Prahy. Shrábněte od nás dva lístky

Podle zástupců internetového giganta podobná akce už opravdu blíž nebude. Google Developer Days Europe, největší událost pro vývojáře v Evropě, se konají 5. až 6. září v polském Krakově. Užijte si dva dny diskuzí a workshopů – Tyinternety vás na ni s Googlem pošlou zadarmo.

Střední a východní Evropa má přes milion vysoce kvalifikovaných vývojářů. V Polsku, České republice, na Ukrajině a Slovensku dohromady vystuduje každý rok IT obory na vysokých školách více lidí než ve Spojených státech. Proto právě Krakov.

Celou událost odstartuje v úterý 5. září v 10 hodin dopoledne prezentace na téma nejnovějších inovací Googlu pro vývojáře. Následovat budou dva dny diskuzí a školení pod vedením odborných instruktorů. Účastníci se dozvědí nejnovější informace o nejžhavějších tématech, jako např. strojové učení pomocí TensorFlow, různé techniky při využití progresivních webových aplikací (PWA) či vývoj aplikací konverzačních asistentů, využití Androidu pro programování IoT zařízení.

Na programu budou také „Codelabs“ (tutoriály na míru o technických tématech, kde se budete moci seznámit s produkty a aplikacemi Google), „Ask X“ setkání (rozhovory jeden na jednoho s inženýry Google) či „Review Clinics“ (ad hoc recenze a hodnocení vašich webových stránek a mobilních aplikací).

„Někdy říkávám, že chodím na konference řešit technologické problémy, protože naše komunita (vývojářů) je skvělá v tom, že vám vždy někdo nezištně poradí,“ říká s úsměvem Jana Moudrá, která stojí za projektem Juicymo a jako Google Developer Expert přednáší po celém světě (a najdete ji i na GDDE).

Užijte si experty s námi zadarmo! Vyhrajte lístek na GDDE díky postu na Facebooku. Klikněte sem a nahrajte do komentářů fotku, jak trávíte pracovní den. Přidejte hashtagy #GDDEurope a #TyinternetynaGDDE. Dva vítězové získají po vstupence. Vybíráme nejoriginálnější momentku z vašeho pátečního či víkendového pracovního nasazení. Pozor, akce se blíží, nahrávejte do nedělní půlnoci!

Na téhle akci si na své přijdou i vývojářky, jimž je připravena zajímavá podpora. Na místě je zajištěná péče pro děti ve věku 4–10 let, popřípadě úhrada nákladů za péči o ty mladší 4 let. V keynote prezentacích je plánováno 50procentní zastoupení žen. Recepce Women Techmakers se pak koná 4. září – večer před hlavním programem.

„Je zde také možné potkat Googlery, kteří na dané technologii přímo pracují, a tudíž je možné od nich získat cenné informace a inspiraci, případně s nimi konzultovat problémy. Zároveň má člověk přehled o tom, co je v technologiích nového a na co by se měl určitě podívat. Také vás to navnadí se na danou technologii podívat více, když o ní už vidíte zajímavou přednášku,“ dodává Jana Moudrá.

Celý program letošních Google Developer Days Europe najdete tady.

Běžná vstupenka je placená, v rámci ní dostanete zdarma jízdenku na autobus Flixbus. Když vás ani to nenaláká, máte možnost sledovat debaty na kanálu Google Developers YouTube, kde budou živě přenášeny debaty, a získejte aktuální informace na Twitteru, Facebooku a Google+ prostřednictvím #GDDEurope.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Top virály týdne: Polonahý Beckham a šílenci z Old Spice, GoDaddy i Taxíku

Ozvěny Super Bowlu nám vydají na obsah ještě asi na pár týdnů. Kromě bizarních spotů na Old Spice a GoDaddy, nebo zábavného Samsungu, se objevují ale i věci mimo Super Bowl. Jako třeba polonahý David Beckham, kterého si pro H&M odrežíroval Guy Ritchie. Pozadu nezaostává ani český Youtube - tentokrát s povedeným dílem veřejnoprávního Taxíku.