Google mění podmínky pro službu Fotky Google, za větší úložiště se bude platit

Neomezené úložiště pro „vysoce kvalitní“ snímky a videa zdarma končí, respektive od roku 2021 bude zpoplatněno.

Změna nastane 1. června 2021. Od tohoto data budou mít uživatelé k dispozici na Googlu zdarma jen 15 GB prostoru, který bude určen ale nejen pro fotky, ale také pro všechny další služby, které na Googlu využívají – tedy i Gmail, Google Docs a další. Podle ujištění Googlu nedojde k vymazání žádných dříve nahraných souborů (tedy těch uložených před 1. červnem 2021), které budou nadlimitní.

V současné době jsou na Fotky Google přes 4 biliony fotografií a týdně jich přibývá dalších 28 miliard. Není proto divu, že se Google uchýlil k takovému kroku. Je to navíc celkem významný ukazatel pro celý trh a dá se očekávat, že i ostatní poskytovatelé online úložišť, kteří dosud neomezovali objem nahraných dat, se k podobnému limitování uchýlí.

Ti, pro které je 15 GB zdarma málo, mohou využít některý z plánů předplatného Google One, kde je možnost rozšířit kapacitu cloudového úložiště na 100 GB za 59,99 korun měsíčně. Nejvyšší forma předplatného vyjde pro jednotlivce na 299,99 korun měsíčně a její součástí je 2TB prostor v cloudovém úložišti.

Google se také odhodlal k tomu, že vymaže veškeré účty, u kterých nebyla po dva roky zaznamenána žádná aktivita.

Total
23
Shares
Další články