Google Databoard – data do infografik zadarmo

Google na jedné straně služby pohřbívá, ale na druhé straně produkuje pořád další a další. Databoard je vychytávka na jednoduchou tvorbu infografik, která vám zpřístupní neocenitelnou spoustu zajímavých dat.

Studie z oblastí mobilů a reklamy do začátku, později ale všechny studie, které si Google dělal. Všechna data na jednom místě, přístupná všem, kteří s nimi chtějí pracovat. Google nastavil Databoard tak, že ze studií se dají rychle vytáhnout jednotlivá data a celkem jednoduše si z nich může každý složit infografiku podle svých potřeb. Výsledek lze potom sdílet na všech sociálních sítích, případně vložit přímo do své stránky nebo blogu.

Služba zatím není dokonalá. Není možné kopírovat kód a nefunguje linkování jednotlivých komponentů do původních studií. Uživatel ale alespoň může upravovat nadpisy a popisky k datům. Když se to tak sečte, nová službička může pěkně zatopit výzkumným agenturám.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Špatné zprávy zaujmou nejvíc. Češi to minulý týden při hledání na webu dokázali

Minulý týden jasně ukázal, že špatné zprávy při vyhledávání na internetu vedou. Na vrcholu žebříčku webových dotazů se totiž ocitl automobilový jezdec, který právě zahynul při tréninku. Optimismu nepřidává ani vyhledávání výsledků přijímacích zkoušek na střední školy nebo touha vidět pořádný zápas v boxu. Co ještě Čechy zajímalo a hesla zadávali do vyhledávače Seznamu?