Google chce dohnat Paypal. Nabízí slevy za placení Google Wallet

Některé aplikace pro Android začíná nabízet slevy těm zákazníkům, kteří platí pomocí Google Wallet. Světová vyhledávací jednička tím chce nahlodat totální světovou dominanci konkurenčního systému PayPal.

Ačkoliv se díky tlačítku “Buy with Google” infiltrovala googlí peněženka do útrob nejrozšířenějšího mobilního operačního systému na světě, moc obchodníků ji zatím nevyužívá. Mezi prvními průkopníky, kteří navíc za platbu s Google Wallet dávají bonusy, jsou  airbnbExpediaFancynewegg.compriceline.comRuelala nebo Tabbedout.

Třeba Expedia dává při platbě ubytování s Googlem deset procent slevu. Magické tlačítko už se ale objevilo i na Booking.comGoPagoNFC Task Launcher and Wrapp.

Google už v květnu oznámil, že v listopadu rozšíří hřbitov svých služeb o Google Checkout. Bude se tak soustředit pouze na Google Wallet a doufá, že vybuduje silnou konkurenci pro PayPal. To v jeho očích znamená hlavně integraci peněženky do Gmailu a zjednodušení nakupování 750 milionům uživatelům prohlížeče Chrome.

Zjednodušování nakupování je cesta, kterou si Google vybral. Podle něj stačí dvakrát kliknout s tím, že se formuláře v e-shopech vyplní automaticky. To se bude hodit hlavně v mobilech.

Na letošní konferenci  I/O, firma prezentovala svůj výzkum, který tvrdí, že 97 procent majitelů chytrých telefonů svůj nákup přes mobil nedokončí. A to proto, že vyřizování objednávky je zdlouhavé, složité a vyplňování formuláří na displeji telefonu není úplně procházka růžovým sadem.

Plány jsou smělé, ale konkurence je silná. Opravdu silná. PayPal používá podle poslední studie comScore study osmačtyřicet procent nakupujících. Google Wallet jen procent osm. A to mluvíme o Spojených státech.

via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

K virálu NICKY – RICH BOY se (v podstatě) přihlásil Chytrý Honza

Dva miliony zhlédnutí za týden jsou na český internet fenomenální úspěch. Už od počátku ale bylo jasné (i z úrovně zpracování), že za fenomenální Nicky nejspíš bude nějaký ten marketing. A právě nyní novou hvězdu začal ve své oficiální komunikaci zuřivě propagovat Chytrý Honza. Náhoda to asi nebude, zklamání to ale trochu je.