Google chce dohnat Paypal. Nabízí slevy za placení Google Wallet

Některé aplikace pro Android začíná nabízet slevy těm zákazníkům, kteří platí pomocí Google Wallet. Světová vyhledávací jednička tím chce nahlodat totální světovou dominanci konkurenčního systému PayPal.

Ačkoliv se díky tlačítku “Buy with Google” infiltrovala googlí peněženka do útrob nejrozšířenějšího mobilního operačního systému na světě, moc obchodníků ji zatím nevyužívá. Mezi prvními průkopníky, kteří navíc za platbu s Google Wallet dávají bonusy, jsou  airbnbExpediaFancynewegg.compriceline.comRuelala nebo Tabbedout.

Třeba Expedia dává při platbě ubytování s Googlem deset procent slevu. Magické tlačítko už se ale objevilo i na Booking.comGoPagoNFC Task Launcher and Wrapp.

Google už v květnu oznámil, že v listopadu rozšíří hřbitov svých služeb o Google Checkout. Bude se tak soustředit pouze na Google Wallet a doufá, že vybuduje silnou konkurenci pro PayPal. To v jeho očích znamená hlavně integraci peněženky do Gmailu a zjednodušení nakupování 750 milionům uživatelům prohlížeče Chrome.

Zjednodušování nakupování je cesta, kterou si Google vybral. Podle něj stačí dvakrát kliknout s tím, že se formuláře v e-shopech vyplní automaticky. To se bude hodit hlavně v mobilech.

Na letošní konferenci  I/O, firma prezentovala svůj výzkum, který tvrdí, že 97 procent majitelů chytrých telefonů svůj nákup přes mobil nedokončí. A to proto, že vyřizování objednávky je zdlouhavé, složité a vyplňování formuláří na displeji telefonu není úplně procházka růžovým sadem.

Plány jsou smělé, ale konkurence je silná. Opravdu silná. PayPal používá podle poslední studie comScore study osmačtyřicet procent nakupujících. Google Wallet jen procent osm. A to mluvíme o Spojených státech.

via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak funguje offline svět přes appku: Představujeme Isbreaker, seznamte se. S ním i přes něj

Když se chcete s někým seznámit, potřebujete dneska nutně mobil. I když je ten člověk kousek od vás. Už totiž neletí seznamování jen tak na ulici. Musíte na to mít appku. Seznamte se s Isbreakerem. Aplikací na seznamování, která funguje teprve od dubna, díky šikovnému nápadu a Facebookové akci se mu přitom už podařilo poměrně silně "zvirálnět". Záležitost, kterou připravila na minulý víkend, měla dosah k více než 1,3 milionům lidí. A díky ní tvůrci sledovali, jak každé dvě minuty naskakuje nové stažení.