GLAMI jako jedno z prvních v ČR spouští funkci vyhledávání podle obrázků

Vyhledávač módy GLAMI spouští novou funkci Vyhledávání podle obrázků, která výrazně zvýší možnost nalézt vysněný kus oděvu nebo jeho alternativy. GLAMI je jednou z prvních platforem v Česku, která tuto unikátní službu v módní e-commerce nabízí. Zatím funguje přes mobilní web a tablet, kromě ČR i na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku, a do konce roku 2019 bude služba k dispozici i přes webové rozhraní a jako aplikace ve všech zemích, kde Glami působí.

Uživatel se už nemusí spoléhat jen na klíčová slova, podle kterých módní kus nebo doplněk hledá. Od této chvíle stačí použít fotografii jakéhokoliv oděvu, který má na sobě konkrétní osoba nebo obrázek stáhnutý z internetu, nahrát do vyhledávače pomocí obrázků a ten okamžitě najde podobné shody. Zároveň může uživatel čerpat inspiraci z outfitů, které jsou na stránkách již nastylizované. Pak jen stačí kliknout na ten nejlepší z nich a vyhledávač jednotlivé kousky najde.

 „Na základě rostoucí poptávky o vyhledávání produktů prostřednictvím GLAMI se neustále snažíme tuto funkci zjednodušovat a přinášet uživatelům ty nejlepší cesty, jak vysněný oděv rychle najít. Díky této službě mohou snadno najít podobný model, který vidí třeba na kamarádce nebo na sociálních sítích. Stačí kousek vyfotit nebo obrázek uložit do telefonu, nahrát do vyhledávače na glami.cz a ten okamžitě najde nespočet alternativ, které jsou v danou chvíli u našich partnerských e-shopů k dispozici. Zároveň díky tomu nabízíme uživatelům vysoce intuitivní zážitek v podstatě na jedno kliknutí,“ vysvětluje Hana Zachová, Brand Manager GLAMI.

Vyhledávání pomocí obrázků začíná být vidět i u dalších internetových obchodů, a to především v zahraničí. V čem má ale GLAMI velkou výhodu je škála produktů, ve které umožňuje svým uživatelům vyhledávat. V současnosti lze na českém GLAMI nalézt více než 2,5 milionu produktů z více než 1300 e-shopů na jednom místě. Uživatel tedy není omezen při použití této funkce nabídkou jednoho obchodu, ale může si vybírat rovnou ze stovek z nich.

Funkce Vyhledávání podle obrázků je novou službou tohoto druhu, která je v Čechách ve fashion e-commerce k dispozici. Uživatelům v Čechách, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku slouží od září 2019 prostřednictvím mobilního webu a tabletu a k dispozici bude i přes webové rozhraní a jako aplikace do konce roku 2019 ve všech zbývajících zemích, kde GLAMI aktuálně působí.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

SXSW deň tretí: Lenivosť v designe a ako získať tisíce investorov

Pomalu vrcholící festival South By SouthWest je velkolepou událostí pro každého alespoň trochu nasáklého čímkoliv digitálním. Každoročně přiláká i řadu lidí z Česka a ze Slovenska, takže si o tom všem můžeme nechat alespoň vyprávět, tweetovat a blogovat. Pro Tyinternety se letos téhle role zhostila Petra Jankovičová z Triad Advertising a vytrvale dokazuje, že na SXSW je každý den fascinující úplně jinak...
Přečtěte si více

Infografika: Slevomat za rok 2012 v číslech

Na dnešní tiskové konferenci představil Slevomat výsledky za rok 2012 a plány na tok letošní. V loňském roce Slevomat zvýšil obrat na 758 milionů, celá Slevomat Group pak zvýšila obrat na 2,35 miliard. Slevomat tak rostl o 73%. Největší růst zaznamenaly kategorie zboží a cestování.