Generace Y nakupuje módu podle blogů. Vliv mají i Pinterest a Instagram

Generace Y miluje módu, ale nehledá ji primárně na Facebooku. Nová studie od agentury NetBase & Edison Research tvrdí, že blogy mají na výběr stylových doplňků mnohem větší vliv než sociální sítě.

Lidé z NetBase zapojili do výzkumu víc než tisícovku žen, které fungují na sociálních sítích. Necelá pětina z nich patřila do jádra takzvané generace Y, tedy mladých mezi osmnácti a čtyřiadvaceti lety. Ti jsou někdy označováni i jako “millenials” a jsou považováni za “sociální nakupující”. “Často mluví o nakupování oblečení a doplňků se svými kamarádkami a to je výrazně ovlivňuje. Ženy z této generace dokonce dvojnásobně, než starší módní fanynky,” tvrdí studie.

Tím ale poznatky o nákupních zvycích nekončí:

  • vizuální marketing je velmi efektivní. 55 procent mladých sleduje Pinterest pro inspiraci aspoň v jedné z módních kategorií. 
  • 83 procent žen mezi  18 a 24 lety tvrdí, že konzultuje svůj nákup alespoň na jedné sociální síti
  • 24 procent žen z generace Y je ochotno zaplatit vyšší cenu jen za to, aby měly novinku jako první
  • módní blogy jsou základ a mladé ženy přiznávají, že jsou pro ně důležitější než Facebook.  63 procent hledají inspiraci na blozích a v diskusích. Facebook používá procent padesát.

Značky, které se snaží mladé stylařky zaujmout musí zapracovat, především na Pinterestu a Instagramu. Právě tyto sítě mohou brzy hrát mnohem větší roli než samotný král sociálních služeb – Facebook.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: YouTube celebrity si dělají legraci z… YouTube

Terčem různých srandiček a vtípků ze strany uživatelů či kreativců obvykle bývají exponované sociální sítě jako Facebook, Twitter nebo Google+. A portál YouTube se zatím tváří, že se ho takové věci netýkají. Tentokrát ale došlo i na něj a nové parodické video si utahuje ze tradičních problémů, s nimiž se uživatelé na YouTube setkávají.