Fotogalerie: Takhle se loví Pokémoni

Pokud se ocitnete na místě, kde všichni s neobvyklým zaujetím hledí na displeje svých telefonů a ještě jim z nich čouhá kabel k powerbance, nejspíš jste na srazu lovců Pokémonů. Na jeden takový jsme se podívali. Kdo na ně chodí a jak vypadají lidé, kteří si vás na ulici zaručeně nevšimnou?

Pokémoni zaplnily nejen web, ale i reálný svět. Jejich lov je aktuálně pro firmy jedním ze způsobů, jak se trochu zviditelnit. Tuto neděli si u nadšenců přilepšilo O2, které Václavské náměstí oživilo Lure moduly nebo oblíbeným youtuberem Johnym Machettem.

Procházku centrem Prahy tak provázely výkřiky “to snad ne, já jsem si zapomněla vypnout wifi” nebo “to musím hrát už z povinnosti, tehdy jsem je uměl všechny nazpaměť”.

Zdaleka nejde jen o zálibu okrajové části společnosti. Podle hostesek akce byla největší část lovců, kteří pak přicházeli na přednášku o Pokémonech, ve věku kolem pěti let (s doprovodem). Nejstaršímu návštěvníkovi bylo asi 45 let.

Obecně se ale podle společnosti Nielsen Admosphere ke hře založené na virtuální realitě hlásí lidé mezi 15 – 24 roky. Dnes je tato novinka celosvětově úspěšnější než leckteré populární sociální sítě, v Česku o ní má povědomí 58 % internetové populace.

Akce se konala týden poté, co organizátoři jeden sraz museli rozpustit. Pod náporem zájemců krátce po uvedení do Česka a dalších zemí totiž hře spadly servery.

 

Pokud jste náhodou spadli z Marsu a nevíte, o co jde, před pár dny jsme původ hry i její principy detailně rozebrali. Ve skutečnosti podle odborníků nejde o nijak zajímavou hru, ale je chytlavá díky principu rozšířené reality. Podle reálného pohybu v reálném světě nacházíte v různém prostředí různé druhy pokémonů, které musíte chytit do pokéballu. V tom je hra věrná principu původních her, kde také hlavní hrdina chodí po světě, chytá pokémony a bojuje s ostatními trenéry. Pokémon Go ale využívá kamery a gyroskopů, takže chytání působí autenticky. Cílem je získat jich všech 151.

Total
0
Shares
Další články