Facebook zkouší hry, které nepotřebují přístup k profilu

Tradiční dialog, který musel po dobu posledních několika let odkliknout každý uživatel Facebooku toužící po přístupu do herních i jiných aplikací, se možná pro některé tituly stane minulostí. Facebook u několika nových her povolil spouštění i bez předchozího udělení práv pro přístup k osobním informacím ze strany uživatele.

Tento typ přístupu se týká jen několika her a malého vzorku uživatelů, jde tedy o klasickou formu testování, kterou Facebook využívá u většiny nových funkcí. Základní pointou je to, že bez dialogu se hra dostane jen k základním údajům z profilu uživatele. Těmi jsou veřejné informace a seznam přátel.

Dialog pro přístup k údajům

Naopak v případě, že hra bude chtít přístup k dalším údajům, které uživatel nemá nastaveny jako veřejné, bude třeba potvrdit klasický dialog. Počítá se ovšem s možností, že by žádost o poskytnutí dalších dat systém uživateli zobrazoval až poté, co jej pustí do hry, nikoliv ještě předtím.

Podle prvních výsledků tento systém odradí od hraní podstatně méně uživatelů, než potvrzování poskytnutí dat ještě před prvním přístupem do hry. Více informací o této novince naleznete v centru nápovědy Facebooku. V každém případě je to další důvod, proč si pohrát s nastavením soukromí (ale to by stejně dávno neudělal jenom blázen, že…).

Via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak funguje offline svět přes appku: Představujeme Isbreaker, seznamte se. S ním i přes něj

Když se chcete s někým seznámit, potřebujete dneska nutně mobil. I když je ten člověk kousek od vás. Už totiž neletí seznamování jen tak na ulici. Musíte na to mít appku. Seznamte se s Isbreakerem. Aplikací na seznamování, která funguje teprve od dubna, díky šikovnému nápadu a Facebookové akci se mu přitom už podařilo poměrně silně "zvirálnět". Záležitost, kterou připravila na minulý víkend, měla dosah k více než 1,3 milionům lidí. A díky ní tvůrci sledovali, jak každé dvě minuty naskakuje nové stažení.