Facebook vylepšil galerie fotek, obrázky jsou větší

Pokud si na své Timeline kliknete na záložku fotografie, budete možná příjemně překvapeni estetickou dokonalostí nového rozvržení zobrazování fotek. Tedy za předpokladu, že pro vás Facebook čerstvou novinku již aktivoval.

Facebook sice nové rozvržení fotografií představil již včera, a to způsobem, který by dával tušit, že již je dostupné pro všechny uživatele, přinejmenším my ho nicméně zatím aktivované nemáme. To ale nic nemění na tom, že se na novou podobu záložky rozhodně těšíme, podle ilustračních obrázků totiž vypadá velmi dobře.

Změna spočívá v tom, že fotografie nyní nejsou v malých náhledech naskládaných pravidelně vedle sebe jako dříve, nýbrž zaplňují stránku podobně, jako náhledy v obrázkovém vyhledávání Googlu. Jsou naskládány jedna vedle druhé a oblíbenější fotografie jsou vždy znatelně větší. Mezi položkami Vaše fotky, Fotky a Alba lze přepínat na horní liště nad náhledy.

Oblíbené fotografie může uživatel označit hvězdičkou (Highlight) a ty jsou pak zobrazovány ve větším náhledu, než fotografie ostatní. Kdy budou nové fotografie fungovat pro všechny, to z blogového příspěvku nevyplývá. Podle zkušeností se zprovozňováním podobných drobných novinek na Facebooku lze nicméně předpokládat, že by měly být pro všechny uživatele aktivní v řádu několika dnů.

Via Facebook

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Tančící Matt je zpátky! Tentokrát i z Prahy a Bratislavy

Where the Hell is Matt? Jestli jste jedním z desítek milionů lidí, kterým tahle věta něco říká, určitě uvítáte zbrusu nový příspěvek do kolekce globálních tančících videí. Na YouTube se objevil právě dnes a zahráli si v něm také lidé z Česka a Slovenska, kteří se zúčastnili už dříve ohlášené Mattovy návštěvy.