Facebook pracuje na tlačítku Want. Co chcete vy?

Přibude nám brzy na Facebooku nové tlačítko, kterým by uživatelé dávali najevo, co chtějí? Zdá se, že tu je reálná možnost, vývojáři Tomu Waddingtonovi se totiž povedlo ve Facebook Javascript SDK objevit XFBML tag pro tlačítko Want.

Tlačítko Want, zastoupené tagem fb:want, v současnosti sice není zcela zprovozněné, funguje ale natolik, že se Waddingtonovi podařilo jej implementovat do stránky na svém blogu. Nicméně i pokud jste zalogovaní do Facebooku a na tlačítko kliknete, vygeneruje prozatím pouze chybovou hlášku. Tlačítko také zatím neumí zapisovat na Timeline ani jinam na Facebook a při vyhledávání dat z tlačítka v Graph API se objeví pouze prázdný výpis, nikoliv chyba.

Tlačítko Want

Want lze využít pouze na objekt označený jako “product”. Je pravděpodobné, že v plánu je dát uživatelům možnost, aby tlačítkem označovali produkty, o které mají zájem. Ke každému uživateli by pak existoval seznam produktů, které chce, i se záznamem doby, kdy tlačítko k danému produktu použil. To by se pomocí publikace aktivity tlačítka Want dalo využít jak pro šíření povědomí o produktech ve stylu tlačítka Like, tak pro tvorbu aplikací. A co především, Facebooku by to umožnilo podle tohoto seznamu na uživatele cílit reklamu. Sociální síť se k informacím zatím nevyjádřila.

Via IF

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

LinkedIn ukázal svůj nový design

Nový design sociální sítě profesionálů LinkedIn by měl uživatelům zjednodušit práci a zrychlit objevování nových lidí a užitečných informací. Vzhledem a funkčností připomíná inovovaný layout částečně Facebook a částečně Google+.
Přečtěte si více

Nástroj od Googlu pomůže odhalit, jak různé online kanály směřují k nákupu

Úloha různých online kanálů na rozhodnutí zákazníka provést či neprovést nákup produktu nebo služby se může lišit zemi od země a odvětví od odvětví. Nový nástroj od Googlu se snaží marketérům pomoci identifikovat, v jaké části "nákupního trychtýře" různé online kanály působí, zatím bohužel bez dat o České republice.