Facebook pracuje na tlačítku Want. Co chcete vy?

Přibude nám brzy na Facebooku nové tlačítko, kterým by uživatelé dávali najevo, co chtějí? Zdá se, že tu je reálná možnost, vývojáři Tomu Waddingtonovi se totiž povedlo ve Facebook Javascript SDK objevit XFBML tag pro tlačítko Want.

Tlačítko Want, zastoupené tagem fb:want, v současnosti sice není zcela zprovozněné, funguje ale natolik, že se Waddingtonovi podařilo jej implementovat do stránky na svém blogu. Nicméně i pokud jste zalogovaní do Facebooku a na tlačítko kliknete, vygeneruje prozatím pouze chybovou hlášku. Tlačítko také zatím neumí zapisovat na Timeline ani jinam na Facebook a při vyhledávání dat z tlačítka v Graph API se objeví pouze prázdný výpis, nikoliv chyba.

Tlačítko Want

Want lze využít pouze na objekt označený jako “product”. Je pravděpodobné, že v plánu je dát uživatelům možnost, aby tlačítkem označovali produkty, o které mají zájem. Ke každému uživateli by pak existoval seznam produktů, které chce, i se záznamem doby, kdy tlačítko k danému produktu použil. To by se pomocí publikace aktivity tlačítka Want dalo využít jak pro šíření povědomí o produktech ve stylu tlačítka Like, tak pro tvorbu aplikací. A co především, Facebooku by to umožnilo podle tohoto seznamu na uživatele cílit reklamu. Sociální síť se k informacím zatím nevyjádřila.

Via IF

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Atmosféru TEDxPrague můžete zažít už za tři týdny, vstupenky stále seženete

"Přes hranice" se v sobotu 25. května vydá v pražské hale Na Folimance více než devět set diváků oblíbené inspirativní konference TEDxPrague. Hranicemi v tématu akce jsou míněny naše mentální i fyzické limity, vnitřní bloky i zdánlivě nepřekonatelné hranice kolem nás. Přednášky šestnácti osobností z Česka i ze zahraničí doplní na svém čtvrtém ročníku konference i bohatý doprovodný program.
Přečtěte si více

I v Česku do toho umíme praštit: real time audiovizuální mapa Prahy, kterou ovládáte skrz sociální sítě

Fanoušci zajímavých aplikací mají ode dneška na internetu novou hračku. V reálném čase si můžou prohlížet dění na 3D modelu Prahy a sami ho ovlivňovat - přes Twitter, Facebook, Forsquare či Instagram. Připočtěte k tomu podle změn se přizpůsobující hudbu a data z provozu MHD nebo aktuální počasí a máte co dělat třeba i desítky minut.
Přečtěte si více

Gangnam Style má miliardu zhlédnutí. Proroctví o konci světa se naplňuje

Je to tady! Konečně víme, jak vypadá video na YouTube, když počítadlo zhlédnutí obsahuje deset číslic. Jak? Přibude tam malý tančící panáček. Při této příležitosti se jistě sluší na video znovu podívat. A podívat se můžete i na zvláštní proroctví, podle kterého se tímto okamžikem naplnila věštba o konci světa. A pak pro vás máme ještě jeden bonus...