Facebook, Microsoft i Uber naženou zaměstnance zpátky do kanclů

Zdá se, že zaměstnanci Facebooku se po více než roce práce na dálku, kterou společnost zavedla kvůli pandemii nemoci covid-19, vrátí zpět do kanclů. Mark Zuckerberg sice velkohubě prohlašuje, že přibližně polovina zaměstnanců bude moci v příštích pěti až deseti letech pracovat na dálku, nicméně v dohledné době hezky nacupitají zaměstnanci zpátky do společných prostor.

Facebook znovu otevře kanceláře v oblasti Bay Area, včetně sídla v Menlo Parku. Pro začátek by ale měla být kapacita osazenstva na úrovni 10 procent. Postupně se bude přidávat (pokud nebude nikdo odpadat), a v září by podle smělých ambic měla být v kanclech zhruba polovina zaměstnanců. Kromě omezení počtu lidí natěsnaných ve společných prostorech, plánuje Facebook samozřejmě také bezpečnostní opatření, jako je zakrytí dýchacích cest, dodržování rozestupů a testování.

Uber doufá, že své kancelářské krysy nažene zpět ke stolům dříve. Společnost oznámila, že 29. března znovu otevře Mission Bay s kapacitou 20 %, informovala o tom agentura Reuters. Uber plánuje dodržovat podobná opatření proti šíření nemoci covid-19 jako Facebook – vyžaduje zakrytí obličeje, pravidelné mytí rukou (pořád velká novina pro některé lidi) a žádá zaměstnance s nemocnými rodinnými příslušníky, aby doma zůstali. Před znovuotevřením Uber plánoval nechat své zaměstnance pracovat z domova až do poloviny září 2021.

Ostatní technologické společnosti v Kalifornii i mimo ni volí smíšený přístup. Před rokem Twitter učinil z práce z domova na neurčito možnost pro všechny zaměstnance. Společnost tak ani nemá stanovené datum, kdy znovu otevře kanceláře.

Google a Microsoft se chystají na hybridní pracovní modely, Microsoft začne znovu otevírat centrálu v Redmondu ve Washingtonu 29. března. Společnost také očekává, že práce z domova na část týdne bude standardem pro všechny kancelářské zaměstnance. Plány Googlu jsou méně jisté, ale společnost minulý rok uvedla, že zaměstnanci budou moci pracovat z domova do roku 2021.

Stále existují rizika spojená s prací v uzavřených prostorách a očkování nezaručuje nepřenosnost viru. Když se však firma uchyluje k jakýmkoli „normálním“ pracovním podmínkám, těžko naváže tam, kde přestala a návrat k normálnímu provozu bude všude pozvolný. Jisté je také to, že práce na dálku hned tak nezmizí a některé společnosti od tohoto modelu už neupustí.

Zdroj: TheVerge.com

Total
20
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pondělní La Degustation Online se bude věnovat gamifikaci

Seriál minikonferencí, které pořádá Asociace.BIZ pod názvem La Degustation Online, se bude již ve svém pátém pokračování věnovat využití herních principů v neherních projektech v tématu nazvaném "Gamifikace, aneb kořenění suchých online projektů". A na koření opět dojde i v rámci následné degustace zajímavých pokrmů.