Facebook, Microsoft i Uber naženou zaměstnance zpátky do kanclů

Zdá se, že zaměstnanci Facebooku se po více než roce práce na dálku, kterou společnost zavedla kvůli pandemii nemoci covid-19, vrátí zpět do kanclů. Mark Zuckerberg sice velkohubě prohlašuje, že přibližně polovina zaměstnanců bude moci v příštích pěti až deseti letech pracovat na dálku, nicméně v dohledné době hezky nacupitají zaměstnanci zpátky do společných prostor.

Facebook znovu otevře kanceláře v oblasti Bay Area, včetně sídla v Menlo Parku. Pro začátek by ale měla být kapacita osazenstva na úrovni 10 procent. Postupně se bude přidávat (pokud nebude nikdo odpadat), a v září by podle smělých ambic měla být v kanclech zhruba polovina zaměstnanců. Kromě omezení počtu lidí natěsnaných ve společných prostorech, plánuje Facebook samozřejmě také bezpečnostní opatření, jako je zakrytí dýchacích cest, dodržování rozestupů a testování.

Uber doufá, že své kancelářské krysy nažene zpět ke stolům dříve. Společnost oznámila, že 29. března znovu otevře Mission Bay s kapacitou 20 %, informovala o tom agentura Reuters. Uber plánuje dodržovat podobná opatření proti šíření nemoci covid-19 jako Facebook – vyžaduje zakrytí obličeje, pravidelné mytí rukou (pořád velká novina pro některé lidi) a žádá zaměstnance s nemocnými rodinnými příslušníky, aby doma zůstali. Před znovuotevřením Uber plánoval nechat své zaměstnance pracovat z domova až do poloviny září 2021.

Ostatní technologické společnosti v Kalifornii i mimo ni volí smíšený přístup. Před rokem Twitter učinil z práce z domova na neurčito možnost pro všechny zaměstnance. Společnost tak ani nemá stanovené datum, kdy znovu otevře kanceláře.

Google a Microsoft se chystají na hybridní pracovní modely, Microsoft začne znovu otevírat centrálu v Redmondu ve Washingtonu 29. března. Společnost také očekává, že práce z domova na část týdne bude standardem pro všechny kancelářské zaměstnance. Plány Googlu jsou méně jisté, ale společnost minulý rok uvedla, že zaměstnanci budou moci pracovat z domova do roku 2021.

Stále existují rizika spojená s prací v uzavřených prostorách a očkování nezaručuje nepřenosnost viru. Když se však firma uchyluje k jakýmkoli „normálním“ pracovním podmínkám, těžko naváže tam, kde přestala a návrat k normálnímu provozu bude všude pozvolný. Jisté je také to, že práce na dálku hned tak nezmizí a některé společnosti od tohoto modelu už neupustí.

Zdroj: TheVerge.com

Total
20
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Proč příliš času u počítače škodí a jak si pomoci

Technologie, počítače a internet bezpochyby změnily náš svět k lepšímu, když přinesly nové a netušené možnosti snad ve všech oblastech lidské činnosti. Stejně jako u všech ostatních věcí ovšem i zde platí, že všeho moc škodí. Jakými šesti nejzávažnějšími způsoby si ubližujete, pokud u počítače trávíte příliš mnoho času?
Přečtěte si více

Top virály týdne: Polonahý Beckham a šílenci z Old Spice, GoDaddy i Taxíku

Ozvěny Super Bowlu nám vydají na obsah ještě asi na pár týdnů. Kromě bizarních spotů na Old Spice a GoDaddy, nebo zábavného Samsungu, se objevují ale i věci mimo Super Bowl. Jako třeba polonahý David Beckham, kterého si pro H&M odrežíroval Guy Ritchie. Pozadu nezaostává ani český Youtube - tentokrát s povedeným dílem veřejnoprávního Taxíku.
Přečtěte si více

Salát pěstovaný v obýváku i kurz hrdinství – hlasujte v Social Impact Award

Už jste slyšeli o aquaponii? Jde o metodu pěstování rostlin, která pro ně získává živiny chovem ryb. Taková zahrádka propojená s akvárkem. Jeden z projektů Social Impact Award ji chce dostat do domácností nejlépe všech. Nebo "dost übercool" obal Frusack jako ekologická verze igelitek – to jsou jen dva z dvanácti projektů společensky prospěšných startupů, které teď bojují o přízeň veřejnosti. Takže podívejte, jaké mají studenti nápady a rozhodujte o těch, které si odnesou v rámci SIA cenu.
Přečtěte si více

Google zavelel k postupnému pokroku… souhrn Google I/O 2015

Letošní konference Google I/O mezi ty nejzásadnější v historii firmy patřit nebude. Internetový gigant se rozhodl, že namísto zásadních změn přinese postupný pokrok ve všech oblastech. Krom očekávaného Androidu M je tak největší novinkou jednoduchý operační systém Brillo, který bude určen pro Internet věcí.