Facebook Credits nakonec ustupují lokálním měnám

Facebook pomalu připravuje přechod z Facebook Credits k lokálním měnám, který oznámil tento týden. Aktualizoval v tomto směru také svoje podmínky. Kromě toho se připravuje nový systém předplatného, který se nyní testuje s partnery a měl by být dostupný v červenci.

Přechod k ocenění nákupů na Facebooku v lokálních měnách neznamená, že by zcela zmizely Facebook Credits. Alespoň tomu nasvědčují nové platební podmínky, kde definice Facebook Credits má svoje čestné místo. Ceny v aplikacích i zůstatky Credits nicméně automaticky přejdou na lokální měnu uživatele.

Facebook změnu zdůvodňuje tím, že většina aplikací má své vlastní virtuální měny a Credits tím pádem nejsou potřeba. Změna má za cíl zjednodušit nakupování a poskytnout developerům větší flexibilitu. Díky ocenění v lokálních měnách by totiž mělo být možné nastavovat pro různé dílčí trhy různé ceny odpovídající poptávce a kupní síle v dané geopolitické oblasti.

Pokud jde o předplatné, to by mělo být všem developerům k dispozici během července. Zatím je pro zájemce vyvěšena technická dokumentace k API a možnost se přihlásit o další detaily.

Via Facebook

Total
0
Shares
Další články