Facebook Credits nakonec ustupují lokálním měnám

Facebook pomalu připravuje přechod z Facebook Credits k lokálním měnám, který oznámil tento týden. Aktualizoval v tomto směru také svoje podmínky. Kromě toho se připravuje nový systém předplatného, který se nyní testuje s partnery a měl by být dostupný v červenci.

Přechod k ocenění nákupů na Facebooku v lokálních měnách neznamená, že by zcela zmizely Facebook Credits. Alespoň tomu nasvědčují nové platební podmínky, kde definice Facebook Credits má svoje čestné místo. Ceny v aplikacích i zůstatky Credits nicméně automaticky přejdou na lokální měnu uživatele.

Facebook změnu zdůvodňuje tím, že většina aplikací má své vlastní virtuální měny a Credits tím pádem nejsou potřeba. Změna má za cíl zjednodušit nakupování a poskytnout developerům větší flexibilitu. Díky ocenění v lokálních měnách by totiž mělo být možné nastavovat pro různé dílčí trhy různé ceny odpovídající poptávce a kupní síle v dané geopolitické oblasti.

Pokud jde o předplatné, to by mělo být všem developerům k dispozici během července. Zatím je pro zájemce vyvěšena technická dokumentace k API a možnost se přihlásit o další detaily.

Via Facebook

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twitter spouští velkou startupovou soutěž. Hledá nápady na nové aplikace

Twitter se vůbec poprvé pustil do pořádání soutěže pro startupy. Jeho první počin se jmenuje Hatch - a co se z tohoto hnízda vysedí, hodlá využít pro sebe. Jednou z podmínek je totiž propojitelnost s Twitterem. Ta nejvyšší peněžitá odměna dosahuje 25 tisíc dolarů. Dostat se můžete ale třeba i na mentorské sezení s někým z vedením Twitteru mezi čtyřma očima. Zkusíte štěstí?