Facebook chystá kurzy pro marketéry a radu šéfů agentur

Facebook tento týden představil hned dvě novinky, s jejichž pomocí chce prohloubit dosavadní spolupráci s digitálními agenturami. Nově vzniká takzvaný Creative Council složený ze zástupců agentur, který bude Facebooku tlumočit aktuální potřeby a nápady. Informace o dostupných produktech, možnostech a strategiích zase marketérům přinese Facebook Studio Edge.

Oba projekty Facebook společně představil prostřednictvím oznámení na svých speciálních stránkách pro marketéry nazývaných Facebook Studio. Poradní výbor Creative Council se poprvé sejde právě tento týden na reklamním festivalu Cannes Lions a jeho členy by měly být špičky agenturního byznysu. Jednotlivá jména můžete posoudit sami:

David Droga (zakladatel/CEO, Droga5), Nick Law (chief creative officer, R/GA), Jeff Benjamin (CCO, JWT), Colleen DeCourcy (zakladatel/CEO, Socialistic), Linus Karlsson (CCO pro globální značky, McCann), Mike Lazerow (spoluzakladatel/CEO, Buddy Media), Rob Feakins (CCO/prezident, Publicis), Mark Tutssel (CCO, Leo Burnett), Amir Kassaei (globální CCO, DDB), Mark Waites (CCO/zakladatel, Mother), Toshiya Fukuda (CEO ECD, 777), James Hilton (CCO, AKQA), Rob Reilly (CCO, CPB), Tor Myhren (CCO, Grey).

Pokud jde o nástroj Facebook Studio Edge, ten bude marketérům nabízet informace o nejnovějších i již fungujících produktech sociální sítě v rámci 10 až 15 minut dlouhých interaktivních kurzů. Ty pokryjí všechna klíčová témata jako jsou aplikace, stránky a reklamy. Nové kurzy budou postupně přibývat a stávající kurzy budou dolaďovány tak, jak bude vyžadovat situace, aby marketéři mohli neustále mít přehled o všech produktech a doporučovaných strategiích.

Facebook Studio Edge je prozatím k dispozici omezenému okruhu partnerů, pro ostatní zájemce bude veřejně spuštěn během následujících týdnů. Do té doby si tedy marketéři musí při hledání inspirace vystačit se stávající podobou Facebook Studia, kde jsou představovány zajímavé kampaně, a Facebook Studio Awards, kde jsou následně oceňovány ty nejlepší.

Total
0
Shares
Další články