Ethereum letí vzhůru, roste rychleji než Bitcoin

Kryptoměna Ethereum se v pondělí přehoupla přes 3 000 dolarů, čím zastínila (zatím hodnotnější) Bitcoin. Vzestup této „kryptoměnové dvojky“ je důsledkem toho, že investoři sázejí na to, že bude mít v budoucí decentralizované finanční soustavě širší využití.

Ether, token obchodovaný na blockchainu Ethereum během letošního roku stoupl o více než 300 %, čímž trumfnul 95% vzestup ‚ Bitcoinu. Bitcoin, největší kryptoaktivum na světě s tržní kapitalizací přesahující bilion dolarů, minulý týden opět dosáhl hranice 50 tisíc dolarů a v pondělí se pohyboval kolem 58 tisíc dolarů, což je asi 3% nárůst, ale stále je to výrazně pod rekordním maximem 64 895,22 dolarů.

Rostoucí popularita odráží také vylepšení blockchainu Ethereum a rostoucí zájem o „DeFi“ neboli decentralizované finančnictví, které odkazuje na transakce mimo tradiční bankovnictví, pro něž je blockchain Ethereum zásadní platformou.

Cenu také zvedlo spuštění etherových fondů obchodovaných na burze v Kanadě a rostoucí poptávka po etherových peněženkách pro obchodování s nezaměnitelnými tokeny (NFT), jako je digitální umění.

Kryptoměny se začínají stále více prosazovat a zájem investorů stoupá. Agentura Bloomberg minulý týden uvedla, že Evropská investiční banka plánuje vydat digitální dluhopis přes blockchain Ethereum, zatímco JP Morgan plánuje spravovaný bitcoinový fond.

Zdroj: Cnbc.com

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Chytrých brýlí přibývá, Google dodal novou energii i ostatním

Jistě nejsme jediní, kdo netrpělivě očekává masový příchod jedné z nejzajímavějších technologických novinek posledních let. Hi-tech brýlí, které uživateli poskytnou nejrůznější informace v reálném čase i částečný přístup k rozšířené realitě. A nápad to není zdaleka tak jedinečný, jak by se mohlo zdát z pozornosti věnované projektu Google Glass. Podobný princip se již dlouho využívá v armádě a své přístroje začíná postupně nabízet celá řada firem.
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Za hranice možností

Dnešnímu přehledu virálů jasně vévodí dvě značky spojené s extrémním sportem, Red Bull a GoPro, a jako obvykle odvádějí skvělou práci. Poněkud nečekaně jim ale je vyrovnaným soupeřem i výrobce vložek Bodyform, nový miláček internetu, a v našem výběru opět nechybí ani příspěvek od českých tvůrců.