eRockets kupuje 15 % e-shopu Sportobchod.cz, roční tržby dosahují 300 milionů

Investorská skupina eRockets, za kterou stojí podnikatelé Jiří Hlavenka, Jan Svoboda, Tomáš Fikar a Ondřej Klega, oznámila investici do e-shopu se sportovními potřebami Sportobchod.cz. Za nezveřejněnou částku získala patnáctiprocentní podíl.

„Firma je postavena na zdravých základech, profituje a má ambiciózní plán do budoucna. Největší potenciál vidíme v posilování pozice v klíčových segmentech, ve specializaci na prémiové produkty a stále rostoucí oblibě aktivního životního stylu a sportu obecně,“ přibližuje motivy investice Klega ze skupiny eRockets, která se v rámci české e-commerce zaměřuje především na segment středně velkých specializovaných e-shopů.

„Klíčovým aspektem při rozhodování byl také lidský prvek. S majiteli Josefem Mechem a Martinem Doškem se známe dlouhou dobu a mají naši velkou důvěru, že se podaří naplnit očekávané ambice,“ dodal Klega. Ten se současně stává členem dozorčí rady Sportobchodu.

E-shop na českém trhu působí již 17 let a zaměřuje se na prémiové produkty v kategoriích hokejová výbava, tenis, badminton, cyklistika a střední nosiče. Kromě tuzemska působí také v Německu, Rakousku, Švýcarsku a na Slovensku, díky čemu dosahuje ročního obratu na úrovni 300 milionů korun.

„Za eRockets stojí lidé, kteří se téměř dvě desítky let pohybují v oblasti e-commerce v Česku a jejich zkušenosti nám jistě pomohou hrát na špici první ligy prodeje sportovních potřeb v Evropě. Našim nejbližším cílem je expandovat nejen do dalších států, ale též dalších sportů. Mohu potvrdit, že si sedíme i lidsky a dohromady tvoříme perfektní tým,“ doplňuje Josef Mech, spoluzakladatel a ředitel Sportobchodu.

Total
0
Shares
Další články