Elektrické lodě KeelCraft přibírají na palubu nového partnera a investora

Na projektu vývoje luxusní elektrické lodě KeelCraft se nově bude podílet i bývalý námořní důstojník Jaroslav Hornof. Ten se k zakladateli projektu, Davidu Miklasovi, přidá jako strategický obchodní partner s bohatými zkušenostmi v oblasti námořní přepravy. Zároveň společný podnik podpoří i investicí ve výši nižších jednotek milionů korun.

Jaroslav Hornof se ve svém oboru výrazně zviditelnil i jako whistleblower, který významně přispěl k rozkrytí kauzy vypouštění nebezpečných odpadů do oceánu.

Spalovací lodní motory mají na znečišťování vodních ploch zásadní podíl a míst, která jsou chráněna restrikcemi, stále přibývá.

“Když mi David představil nápad vyvinout rychlou elektrickou loď, která může plout i po vodách, do nichž lodě s tradičním spalovacím motorem kvůli ekologickým dopadům nesmějí, okamžitě si mne svou vizí získal. Proto jsem na na nabídku vstoupit do společného podniku kývl,” uvedl Hornof.

KeelCraft_side

Společnost aktuálně dokončuje svou předváděcí loď, kterou se chystá představit veřejnosti ještě tento rok. Následně zahájí prodeje. “Nejedná se o žádnou masovou výrobu, cílíme na klientelu, která si potrpí na luxus, a i z toho důvodu budeme vyrábět velmi malé limitované série,” dodává Miklas.

Elektrická loď KEELCRAFT Electric Runabout

  • je 4 místná
  • Měří 6,2 m
  • šířka 1,9 m
  • max. rychlost 27+ uzlů
  • provozní rychlost 16 uzlů
  • doba provozu na jedno nabití 2-3 h
  • délka nabíjení 3 h

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Google bude registrovat domény

Společnost Google včera oznámila, že spouští omezený test nového produktu Google Domains. S ním se Google pustí do registrování a provozování domén, nebude ale domény na svých serverech hostovat, ani se nebude podílet na tvorbě webů.