Druhý ročník největšího českého hackathonu HackPrague bude o umělé inteligenci, internetu věcí a blockchainu

V Praze se sejde na 150 mezinárodních IT specialistů, aby vymýšleli inovace v oborech umělé inteligence, internetu věcí a blockchainu. Stane se tak u příležitosti druhého ročníku největšího hackathonu v České republice – HackPrague. Akce proběhne předposlední červnový víkend v Novoměstské radnici.

Největší hvězdou hackathonu bude Tomáš Mikolov, přední odborníkem na oblast AI, které se věnuej ve Facebook AI Research. Spolu s Ditem Gashim, odborníkem na blockchain, či Cédricem Malouxem ze StartupYardu a dalšími kolegy budou poskytovat účastníkům hackathonu potřebný mentoring.

35 tisíc pro vítěze

„Úspěšný první ročník HackPrague potvrdil, že Praha může hostit hackathon světové kvality. Svou velikostí jde v kontextu střední Evropy o unikátní akci, letos ve výjimečných prostorách Novoměstské radnice. Oproti loňskému roku jsme navíc definovali tři obory, na které se budeme soustředit, a to umělou inteligenci, internet věcí a blockchain. Sami jsme zvědaví, s jakými nápady účastníci přijdou,“ uvedl Michal Jirků, hlavní organizátor akce.

HackPrague se bude konat 23. a 24. 6. 2018. Slavnostní vyhlášení výsledků společně s přednáškami o budoucnosti umělé inteligence, blockchainu a internetů věcí včetně prezentací devíti nejlepších projektů, které na hackathonu vzniknou, proběhne v neděli 24. 6. od 16 hodin. Protože je akce otevřena i zájemcům ze zahraničí, bude probíhat v angličtině.

Nejdůležitější kritéria při výběru 150 účastníků byly jejich předešlé projekty, zkušenosti a nadšení. Hlavní výhra je 35 000 korun. Vítězové jednotlivých kategorii obdrží 15 000 korun a další sponzorské dary. Partner hackathonu StartupYard zároveň pěti týmům nabídne možnost získat investici 30 000 eur (775 000 korun) a možnost tříměsíční akcelerace na podzim letošního roku.

Total
0
Shares
Další články