Dobrovolné videoreklamy si vedou lépe než ty vnucené

Určitě to znáte také. Pustíte si video na internetu, ale než vám jej stránka zobrazí, musíte až několik desítek vteřin vydržet předchozí reklamu. Podle dat od Jun Group si ale alternativa v podobě dobrovolně zobrazované videoreklamy vede o poznání lépe než dnes široce rozšířená forma takzvaných pre-roll reklam.

 

Společnosti Jun Group analyzovala v rámci studie data získaná ze 7,7 milionu zobrazení tzv. opt-in videoreklam, tedy dobrovolně puštěných reklam, a to z kampaní, které prováděla od června do srpna tohoto roku. Ve srovnání s pre-roll reklamami, které jsou zobrazovány při přehrávání online videa a často působí rušivě a nepříjemně, mají tyto reklamy podle zjištění provedené analýzy několik výhod. Jun Group získala srovnání s obecně dostupnými statistikami o pre-roll reklamě:

  • po zobrazení opt-in videoreklamy byla dvakrát větší pravděpodobnost, že uživatel vyhledal kontakt se značkou
  • uživatelé o polovinu častěji viděli reklamu celou (98 procent kompletních přehrání u opt-in reklam, 67 procent u pre-roll reklam)
  • opt-in reklamy uživatelé sdíleli se svými sociálními kontakty třikrát častěji
  • opt-in reklamy měly lepší efekt na preferenci inzerované značky a na prodeje
  • pre-roll reklamy naopak dosahují lepších výsledků při budování povědomí o značce

Na základě těchto zjištění Jun Group očekává zrychlený růst opt-in reklamy v budoucnosti a její častější výskyt oproti nyní dominantní pre-roll reklamě. Incentivizovaná neboli opt-in reklama totiž přináší vyšší engagement uživatelů a lepší výsledky pokud jde o prodeje. Pro úplnost se ovšem sluší připomenout, že Jun Group se definuje jako “přední platforma pro opt-in video”, takže na dobrých výsledcích své studie má eminentní zájem.

Via BR

 

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Už jste viděli nové interaktivní panorama z Marsu?

Nejspíš nebudeme jediní, kdo hltá příběhy vozítka Curiosity z výpravy na Mars. Už ta představa je fascinující, obzvlášť, když jí vydatně pomáhají fotky ve vysokém rozlišení. Na světě je nyní další krásné panorama, jež z dostupných materiálů vytvořil jeden z uživatelů služby 360Cities, která sídlí v Praze.