Deloitte hledá 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a jihovýchodní Evropě

Deloitte v rámci soutěže Technology Fast 50 Central Europe hledá padesátku nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a jihovýchodní Evropě. Na českém žebříčku skončily loni na prvních dvou místech DataSprings a ZOOT. Možnost přihlásit svůj projekt do 18. ročníku Deloitte Technology Fast 50 Central Europe máte do 31. července.

Soutěž Technology Fast 50 Central Europe každoročně mapuje nejrychleji rostoucí technologické firmy v České republice, Slovensku a dalších patnácti zemích střední a jihovýchodní Evropy. „Význam tohoto programu rok od roku roste, díky němu podporujeme nové příležitosti pro lokální společnosti, které rostou tempem, jež rozhodně stojí za pozornost. Přispívají k inovacím, udávají nové trendy, přinášejí nový pohled na technologie a jejich aplikaci do každodenních životů,“ říká Senta Čermáková, ředitelka inovací v Deloitte.

V Deloitte každoročně pozorují, že díky jejich žebříčku se dokáží i z malých hráčů stát firmy s globálním zásahem a konkurenceschopností, a letos by se rádi více zaměřili na projekty, jež zohledňují ekologický přístup k podnikání. Letos navíc poprvé Deloitte hledá firmu s jedinečným a inovativním produktem nebo službou, která má revoluční dopad na trh. Vybrána bude pouze jedna společnost v celém středním a jihovýchodním regionu.

deloitte-technology-fast

Pro přihlášení do soutěže Deloitte Technology Fast 50 Central Europe musí každá firma splnit několik kritérií:

  • Roční výnosy společnosti dosahují minimálně 50 tisíc eur v každém roce v letech 2013 až 2016.
  • Firma má sídlo v jedné z následujících zemí ve střední Evropě: Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Estonsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Makedonie, Moldavsko, Černá Hora, Polsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko nebo Slovinsko.
  • Vývoj či výroba vlastních technologií, či vynakládání významné části kapitálu na výzkum a vývoj.
  • Vlastnická struktura, která vylučuje většinově vlastněné dceřiné společnosti strategických subjektů.

Firmy se mohou přihlásit on-line na tomto odkazu. Vyhlášení výsledků Fast 50 za ČR i region CE proběhne na podzim letošního roku.

Technology Fast 50 může českým firmám pomoci růst

Na prvních dvou místech českého vydání loňského žebříčku skončily společnosti DataSprings ZOOT, přičemž spolu s dalšími pěti projekty z Česka se velmi dobře umístily i v absolutním žebříčku celé střední a jihovýchodní Evropy. Zástupci obou zmíněných firem shodně tvrdí, že účast v soutěži Deloitte jim jednoznačně přinesla řadu benefitů.

„Pro mladou společnost, jako jsme my, již samotné spojení jejího jména s touto soutěží znamená velké ocenění, v našem případě navíc korunované prvním místem. Vysíláte tak trhu signál, že jdete správným směrem a nebojíte se srovnání. Díky účasti se nám významně zvedl počet nových zájemců o práci u nás. To vnímám jako jedno z jasných měřítek atraktivity společnosti. Technology Fast 50 tak může pomoci i mladé neznámé firmě získat talenty, o které je na IT trhu čím dál větší nouze,“ říká Zdeněk Honek, obchodní ředitel DataSprings.

„Umístění v žebříčku Technology Fast 50 nám pomohlo zviditelnit se. Deloitte je celosvětově známá firma se zárukou profesionálního přístupu a hodnocení. Po vyhlášení se nám začala ozývat zahraniční média, které zaujal náš specifický kanál prodeje módy, jenž v regionu střední Evropy děláme jinak. Pozitivní dopad to mělo i na vztahy s našimi obchodními partnery a investory,“ objasňuje Sára Čechová, ředitelka pro investice a strategie ve společnosti ZOOT.

Total
0
Shares
Další články