David Bowie, Alan Rickman, Karol Polák… Aneb monotematický týden vyhledávání na webu je za námi

Odchod velké osobnosti je na internetu vždycky znát. Do velké míry proto, že se řada lidí snaží zjistit, proč ta osobnost byla vlastně velká. Minulý týden se v tomto smyslu Češi docela poučili. Tematicky se totiž vyhledávání na Seznamu točilo tak trochu kolem dvou témat, z nichž to zásadnější byla úmrtí. A pro zjednodušení jsme z těchhle dvou témat udělali jedno.

1. David Bowie – nárůst hledanosti o 6 655 %

Jako by si svou smrt načasoval. Hudební velikán David Bowie oslavil své 69. narozeniny novým (a posledním) albem s názvem Blackstar a o dva dny později opustil Zemi a vydal se na černou hvězdu. Zprávu o jeho úmrtí tweetnul na oficiálním hudebníkově účtu jeho syn a tento tweet si vysloužil na 98 tisíc lajků. Nám se to tedy nelíbí, ale absurdita doby si to žádá.

2. Alan Rickman – nárůst hledanosti o 13 936 %

A pozor! O pouhé čtyři dny později zemřel další velikán, tentokrát herecký. Alanu Rickmanovi bylo taky 69 let, taky zemřel na rakovinu a taky v kruhu nejbližší rodiny. Podobnost čistě náhodná? Za zmínku stojí, že Rickman se seznámil se svojí ženou Rimou, ještě když byli teenageři, ale vzali se až před třemi lety.

3. Karol Polák – nárůst hledanosti o 11 983 %

Ne nadarmo se říká, že velikáni (ano, opravdu jsme se rozhodli u každého hesla použít toto slovo) odcházejí po třech. Trojici, která nás minulý týden opustila, uzavírá slovenský sportovní komentátor Karol Polák. Jeho hlášky mezi sportovními fanoušky zlidověly, takže se pojďme jednou z nich s mistrem rozloučit: „„Nevadí, život ide ďalej. A ja vám prajem, aby ste váš život hrali víťazne a aby ste ho nepresedeli na lavičke náhradníkov.“

4. Nominace na Oscara 2016 – nárůst hledanosti o 4 069 %

I když se nejslavnější filmová cena bude udílet až více než za měsíc, minulý týden byly oznámeny nominace. Máme podezření, že se celý galavečer smrskne jen na to, zda Leonardo Oscara dostane, nebo nedostane. I když k hereckým velikánům patří už teď i bez zlaté sošky, po čtyřech neproměněných nominacích by to letos konečně mohl zlomit.

5. Zlaté glóby 2016 – nárůst hledanosti o 4 371 %

A volně navázat můžeme i u pátého místa. Minulý týden se totiž udílely herecké Zlaté glóby neboli předzvěst Oscarů. Tam velikán Leo za svůj výkon ve filmu Revenant Zmrtvýchvstání zabodoval, a dokonce na něj měla políčeno i Lady Gaga. Triumfovala i DiCapriova dávná láska z potopené lodi, ale u Kate Winslet už se to zkrátka tak nějak čeká. A kdybyste to nevěděli, Marťan je komedie – otázka je, jestli to věčné zachraňování Matta Damona z různých šlamastyk ještě někomu přijde vtipné.

giphy

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Unie chystá pravidla pro neutralitu webu, mají však svá ale

Neelie Kroes, šéfka digitální agendy Evropské unie, víceprezidentka Evropské komise a známá holandská politička, chce do prvního čtvrtletí příštího roku prosadit v EU v platnost legislativu upravující ochranu tzv. otevřenosti či také neutrality webu. Její návrh ovšem není zcela bezproblémový. Kromě neutrality má předpis také v rámci sedmadvacítky úplně zrušit telefonní roaming.