Data Festival boří mýty ohledně dat a složitosti práce s nimi. Nabídne i specializovaný workshop Data X

Daty se to hemží všude. Ve sportu, umění, plavou v pivu a jsou také klíčem k úspěšnému byznysu. Že se data netýkají jen velkých firem, ale právě všeho kolem nás, ukáže Data Festival. Ten se koná 25. dubna na půdě Vysoké školy ekonomické.

Data dnes ví téměř o všech všechno, a proto si na Data Festivalu každý přijde na své. Akce se uskuteční v Atriu Rajské budovy VŠE v Praze a je otevřená široké veřejnosti z řad studentů, absolventů, jednotlivců a firem se zájmem o data. Můžete se těšit na přednášky o základech práce s daty, workshopy pro začátečníky i mírně pokročilé i panelovou diskuzi s názvem Data v kuchyni.

„V diskuzi společně nahlédneme do kuchyní špičkových firem, které se s návštěvníky podělí o recepty, jak co nejlépe řídit firmu pomocí velkých dat,“ říká Miroslav Umlauf, Director Business Intelligence ze společnosti Avast. Kromě toho je připravena také řada dalších zajímavých témat. Řešit se bude efektivní vizualizace přes storytelling, analýzy textových dat i data science. Zahrajete si interaktivní hry s daty, ukážeme vám, jaké je využití dat ve sportu, umění nebo v pivním průmyslu.

Studenti se mohou podívat, jak se problematika dat dá studovat. Lidé, co už s daty pracují, se inspirují, kam se dále posouvat. „Firmy, které se dat nebojí a umí s nimi pracovat, mají veliký náskok před konkurencí. Návštěvníkům Data Festivalu ukážeme, že využití dat je obrovské a ne tak složité, jak se zdá,“ říká Ota Novotný, vedoucí Katedry Informačních technologií a ředitel xPORT Business Acceleratoru.

Součástí programu bude i veletrh firem, v rámci kterého si účastníci mohou bez bariér promluvit s korporátními žraloky i startupy, které s daty pracují. Vstup pro návštěvníky je zdarma.

Data X

Na samotný festival bude navíc navazovat specializovaný workshop Data X. Dvoudenní akce opět na VŠE bude probíhat 26. až 27. dubna a nabídne komplexní přehled všeho, co odborníci pracující s daty potřebují vědět, aby ve firmě nastavili úspěšnou obchodní datovou strategii.

Dvoudenní workshop bude angličtině a je určen pro profesionály z řad firem, obchodní manažery
a špičkové studenty, kteří se aktivně pohybují ve světě dat a datové analytiky. Na intenzivním workshopu získají praktické zkušenosti se současnými technologiemi, které jim mohou pomoci vyřešit konkrétní problémy v praxi.

Existuje mnoho programů, které se zabývají tím, co lze dělat s AI, daty a Blockchain. Tato Masterclass se kromě toho zaměřuje především na to, jak tyto nástroje a technologie skutečně využít v reálném životě,“ říká Ikhlaq Sidhu, profesor a vědec na UC Berkeley v Kalifornii a jeden z přednášejících na Data X.

Vedle něj se na workshopu představí také Alexander Fred-Ojala z laboratoře Data Lab a spoluzakladatel Blockchain Labu na UC Berkeley. Z Madridu dorazí Paris De L’Etraz, odborník s dvacetiletou zkušeností v investičním bankovnictví a rizikovém kapitálu.

Workshop Data X stojí 15 tisíc korun. Registrovat se můžete zde.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Inspirace: Internet věcí a Budweiser Red Light

Internet věcí je next big thing. Za téma si internet věcí zvolil poslední pařížský Le Web a uslyšíme o něm stále častěji. I v marketingu. Nejnověji s Budweiserem, od kterého si v Kanadě můžete domů objednat světelnou a zvukovou signalizaci, která se aktivuje kdykoliv váš oblíbený hokejový tým zrovna dá gól. Pecka!