Další čistka v Googlu: Končí iGoogle, Google Video a další

Vlna ukončování služeb, které nejsou v centru zájmu Googlu, nastartovaná loni po příchodu Larryho Page do čela společnosti, pokračuje. Tentokrát končí iGoogle, Google Video, Google Talk Chatback, Google Mini a vyhledávací aplikace pro Symbian. Pokud už ztrácíte přehled, určitě vám pomůže nová stránka Google Graveyard na Pinterestu.

Google sice přestal přijímat nová videa na Google Video již v roce 2009, služba ale až do nynějška fungovala pro ten obsah, který na ní byl vložen ještě dříve. Podle Googlu nyní přišel nejvyšší čas ji ukončit, a tak 20. srpna převede všechna videa z Google Video na YouTube, kde je majitelé najdou jako soukromá videa přístupná přes YouTube video manager. Do 20. srpna mají uživatelé čas videa smazat nebo je na YouTube převést vlastními silami způsobem, který preferují.

Končí i iGoogle, služba, kterou společnost startovala v roce 2005, v době, kdy internet vypadal úplně jinak než dnes. Podle Googlu již pro ni v dnešním personalizovaném digitálním prostředí není dostatečné uplatnění. Google ji uzavře k 1. listopadu 2013, mobilní verzi pak již ke konci července 2012. V době, kdy Nokia přechází na Windows Phone, vcelku logicky končí i aplikace Symbian Search. Google jejím uživatelům doporučuje, aby přešli na webovou verzi, která má oproti aplikaci vyšší úroveň a lepší funkce.

Posledními dvěma ukončenými službami budou Google Mini, v současnosti nahrazený jinými službami Googlu (skončí k poslednímu červencovému dni), a Google Talk Chatback, služba pro integraci Google Talk do webových stránek. Majitelům webů společnost doporučuje přejít na Meebo, platformu, kterou si Google koupil teprve před měsícem.

Zajímavým způsobem zareagoval Microsoft, jehož zaměstnanec Frank X. Shaw vytvořil na Pinterestu stránku Google Graveyard, která funguje jako pomník všem desítkám služeb, které Google postupně odstavil. Ale jak se říká, k dobrým nápadům se dostanete tak, že přijdete se spoustou nápadů a ty špatné zahodíte.

Via Google

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Víme první: Pražská Wayra končí. Další startupy už nevychová

Wayra v tuzemsku zavře své kanceláře. Podle našich zdrojů přímo z jejího zákulisí akcelerátor končí. Cyklus startupů, které si v současnosti užívají jeho přízně, nechá doběhnout. Další už ale na řadu nepřijdou. Po 420 tisících eurech investovaných samotnou Wayrou a a třičtvrtě milionu, které do firem vložily další společnosti, už se další technologicky našlápnutý talent z jejích kanceláří nevyloupne.