Czechitas budou hostit mezinárodní konferenci WomENcourage

Organizace Czechitas bude poprvé spolupořadatelem konference womENcourage v Praze. V pořadí osmé setkání organizuje společně s ACM-W (Association for Computing Machinery-Women). Akce letos proběhne ve dnech 22.–24. září a zúčastní se jí přední světové odbornice a odborníci na informační technologie. Registrace na konferenci začíná 1. června 2021.

„Stavění mostů mezi komunitami pro podporu inovací“ – tak zní heslo letošní konference womENcourage. A přesně v tomto duchu bude postavený program celé akce. „Chceme propojit jednotlivé komunity s akademickou obcí. Většina z pozvaných bude do programu zároveň přispívat, ať už formou přednášky, workshopu nebo svou účastí na hackathonu,“ říká hlavní organizátorka konference Barbora Bühnová z Czechitas.

WomENcourage bude pořádána formou on-line konference. To znamená, že všechny přednášky, workshopy, stánky partnerů i jiné části programu budou plně virtuální. „Nicméně pokud to situace umožní, rádi bychom dali místním účastnicím a účastníkům možnost setkat se v sobotu po skončení konference osobně a sdílet inspiraci s ostatními,“ dodává Bühnová.

Celkem Czechitas očekávají 200 návštěvníků, kteří se budou tři dny podílet na jednotlivých částech konference. Kromě přednášek, tutoriálů, workshopů, kulatých stolů a závěrečného hackathonu se budou moci návštěvníci zúčastnit také vícero odborných technologických seminářů, kde vystoupí profesorky a profesoři z nejrůznějších evropských univerzit a významné osobnosti IT firem z celé Evropy.

Plánován je také kulturní program, v rámci kterého bude představeno hostitelské město Praha. Na konferenci proběhne také kariérní veletrh, který bude stejně jako celá akce přístupný pro širší veřejnost. WomENcourage bude organizovat zhruba 70 dobrovolníků a velká část z nich bude právě z Czechitas. Kvalita je zaručena světovým organizačním týmem i jednotlivými zvučnými jmény světové informatiky. Zájem o IT a znalost angličtiny by měly komukoli stačit, aby si v programu vybral.

Mezi nejznámější jména organizačního týmu patří například Sue Black a Letizia Jaccheri. Sue Black je profesorkou na britské Durhamské univerzitě a současně první držitelkou John Ivinson Award od British Computer Society. V roce 2011 získala PepsiCo Women’s Inspiration Award, v roce 2012 se dostala na seznam Datamation’s 10 Women in Tech Who Give Back, v roce 2015 byla označena jako sedmá nejvlivnější žena v IT ve Velké Británii. 

Letizia Jaccheri je profesorkou na Norské univerzitě, kde vyučuje softwarové inženýrství. V letech 2015 až 2018 byla ředitelkou italské IT společnosti Reply s více než 6 tisíci zaměstnanci. V současné době předsedá síti zástupců 38 evropských zemí vytvořené za účelem sdílení příkladů dobré praxe ve zvyšování zájmu dívek o informační technologie.

Total
1
Shares
Další články