CzechInvest hledá startupy, které pošle do Londýna a Hongkongu

Agentura CzechInvest hledá začínající české podnikatele, které vyšle na startupové konference RISE Hong Kong a unbound London. Startupy mohou své přihlášky posílat do 4. dubna.

V rámci projektu CzechDemo jim z poloviny uhradí cestovné a ze 75 procent vstup a pronájem prostor. Zdarma jim přeloží propagační materiály, v případě zájmu poskytne také deset hodin individuálního mentoringu.

Za konferenci RISE Hong Kong stojí stejný tým, který organizuje i největší evropský startupový veletrh Web Summit Lisabon. Konat se bude 9. až 12. července 2018, přičemž cena vstupu pro startup je 170 dolarů na stánek z celkové ceny 680 dolarů.

„Čínský trh je pro startupy velmi atraktivní. Do Hongkongu se v červenci sjedou zástupci nejvýznamnějších světových společností a zajímavých startupů, aby se podělili o své příběhy a zkušenosti. Pro české účastníky zde chystáme i doprovodný program v podobě účasti na akcích, kde se mohou potkat s potenciálními zákazníky i investory,“ říká Markéta Havlová, ředitelka odboru startupů.

Londýn jako evropské Silicon Valley

Unbound London je součástí seriálu akcí, které se zaměřují na digitální inovace a technologie. Konference proběhne 18. a 19. července. Cena vstupu pro startup je 292 liber za stánek z celkové ceny 1 160 liber.

„Centrum startupů ve východním Londýně Silicon Roundabout je právem porovnáváno s kalifornským Silicon Valley. Od roku 2011 je místní scéna aktivně podporována britskou vládou, která se snaží vytvořit ve východním Londýně koncept digitálního města a přilákat sem velké hráče z USA typu Google, ale i mladé inovativní firmy,“ uvádí Lucie Polášková, zahraniční zástupce CzechInvestu pro Velkou Británii a Irsko.

V rámci programu CzechDemo kromě Londýna a Hongkongu plánuje CzechInvest letos vyslat startupy také do Tokia, New Yorku, San Franciska, Lisabonu a Berlína. Loni tímto způsobem podpořil 21 českých startupů.

Kdo se může zapojit:

  • společnost s inovativním produktem, tzn. musí být zaměřena na rozvoj nových a inovativních technologických řešení,
  • společnost splňující definici malého a středního podniku a zároveň stáří společnosti do 5 let a max. 50 zaměstnanců,
  • právnická osoba,
  • sídlo nesmí mít v Praze, s výjimkou takového Žadatele, který má sice sídlo v Praze, ale zároveň má i provozovnu na území ČR mimo region hl. m. Prahy. Provozovna musí být zapsána v obchodním či živnostenském rejstříku,
  • má vysoký potenciál k úspěšné komercializaci produktu na zahraničních trzích,
  • má vysoký zájem a motivaci o průnik na mezinárodní trhy,
  • má vysoký růstový potenciál do budoucna.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

BitCoinová mánie pokračuje, přes noc cena vyrostla o polovinu

Jestli se ještě včera nevěřícně jásalo po symbolickém překonání hodnoty 100 dolarů za jeden BitCoin, dnešní ranní pohled na rekordních 147 dolarů byl úplně z jiného světa. Později se sice cena propadla, teď už ale zase vesele stoupá vzhůru k novým rekordům. Realtime graf vývoje hodnoty BitCoinů je zkrátka naší dnešní nejoblíbenější atrakcí, od které nedokážeme odlepit oči.
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Hrdinové mezi námi

Darth Vader v Disneylandu, Pán prstenů v letadle, Megan Fox mezi nerdy, Call of Duty v ulicích. Představa setkání se svým oblíbeným hrdinou v běžném světě je vždycky lákavá a na diváky velice dobře funguje. Ale víte, co funguje ještě spolehlivěji? Když si necháte za drobný peníz všechna ta "virální" zhlédnutí prostě naklikat...