Czech ICT Incubator hledá nové startupy, které by poslal do Silicon Valley

Zdroj: Flickr.com, Patrick Nouhailler, Silicon Valley from above

Czech ICT Incubator otevřel už třetí kolo pro zájemce o hvězdnou kariéru v Silicon Valley. Přijímá jakýkoliv projekt v oblasti software, hardware, e-commerce či mobilních aplikací. Vybraný startup si může užívat odměn v hodnoce 6 500 dolarů bez výměny za jakýkoliv závazek či podíl. Přihlášky očekává Czech ICT Alliance do 14. února.

V běhu můžou být vybrány až tři startupy. Pro zájemce nejsou náročné podmínky: stačí, aby minimálně jeden zakladatel firmy byl Čech, startup se mohl pochlubit kvalitním týmem a velmi dobrou angličtinou alespoň u toho, kdo do kolébky startupů pojede.

Czech ICT Incubator pošle vybraného účastníka na tři měsíce do prestižního inkubátoru Runway v San Francisku, případně do jiného inkubátoru kdekoliv v Silicon Valley. Poskytne mentoring od vybraných mentorů z partnerských organizací na místě, odborníky přitom doporučí, startup si je ale vybírá sám. A CzechInvest přihazuje podporu a pomoc s orientací v Silicon Valley, včetně doporučení zajímavých networkingových akcí.

Hodnotit bude porota plná známých jmen: Dušan Zábrodský z Rockaway, David Semerád a Lubo Šmíd ze SRTV, Ladislav Bárta z ČEZu, Petr Palán z MSD IT Global Innovation Centre, Adam Kočík z J&T Ventures a Ladislav Trojan.

V předchozích kolech už do Silicon Valley projekt poslal ve dvou bězích projekty Manta Tools, EasyCoreBileto, Bileto a Travelove. Odborníci vybírali z řady startupů, mezi finalisty se v prvním kole představovaly iShopping, Portadi, mJobs.tv či BrandCloud, ve druhém kole se ke slovu dostaly startupy Traffika, Wifič, Agent Balance, RuneCast, ConverTiger, BattSwap, Ackee a OneClickMeet.

https://instagram.com/p/yDA0TmhV1E/

Výběr projektů do druhého kola má proběhnout ještě do konce února, finální výběr pak do poloviny března. Firmy do Silicon Valley odletí na konci března. Konkrétní podmínky jsou na stránkách Czech ICT, stejně jako přihláška.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Mapy Google přicházejí s fotografiemi z českých firem

Virtuální procházka po interiérech nabídne firmám další možnosti prezentace, uživatelům otevře virtuální dveře do restaurací či obchodů. Do České republiky totiž přichází program Fotografie firem, v rámci kterého je možné nahrát interaktivní 360stupňové soubory fotografií z interiéru a zpřístupnit je tak veřejně na Mapách Google.