CZC.cz by měl mít nové spolumajitele. Miliardáře Křetínského a spol. Míří prodávat do Evropy

Společnost E-commerce Holding by se měla o kus rozrůst. Internetové království, které řídí Jakub Havrlant a ve kterém mají peníze miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, majetkově vstoupí do firmy CZC.cz (dříve Czech Computer).

Internetový deník E15 dnes informoval, že společnost E-commerce Holding, která patří pod investiční skupinu Rockaway, by se měla o kus rozrůst. Internetové království Jakuba Havrlanta, ve kterém mají peníze miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, majetkově vstoupí do firmy CZC.cz (dříve Czech Computer). Pro E-Commerce Holding by to zároveň neměla být jeho poslední letošní akvizice.

Podíl, který E-commerce Holding v CZC.cz získá, ani výši investice žádná ze stran nezveřejnila. Podle spekulací deníku E15 by mohlo jít o částku do 100 milionů korun. Vedení E-Commerce Holdingu odmítlo nový deal komentovat.

Kanceláře společnosti Rockaway, pod jejichž hlavičku E-commerce Holding spadá. Zdroj: Rockaway
Kanceláře společnosti Rockaway, pod jejichž hlavičku E-commerce Holding spadá. Zdroj: Rockaway

Již před měsícem se objevila informace, že CZC bude využívat sklad Holdingu v Rudné u Prahy, který je teď určen mimo jiné pro projekt rozvážky potravin Koloniál.cz, který taky patří pod hlavičku E-commerce Holdingu a má se brzo dočkat spuštění.

E-commerce Holding podle předchozích vyjádření letos s nákupy nekončí. Bude jich ještě několik s cílem služby jednotlivých e-shopů propojovat.

Směr Evropa

Snahou firmy je dostat se na online trhy Evropy. Od loňska skoupila portfolio 16 e-shopů. Teď pracuje se zákaznickou databází tří milionů uživatelů.

E-commerce Holding, portfolio. Zdroj: rockawaycapital.com
E-commerce Holding, portfolio. Zdroj: rockawaycapital.com

Mezi poslední akvizice patří třeba Sporty.cz, Snowboards.cz, Proděti.cz a vůbec nejnověji jeho slovenská odnož Bambino.sk. Ta má být první krokem k tomu, aby se E-commerce Holding stal významným hráčem pro střední a východní Evropu. CZC je tedy dalším.

Obrat skoro 2,5 miliardy

CZC.cz patří k největším tuzemským e-shopům. Funguje 17 let a působí výhradně v Česku. Loni se navíc chlubil tím, že za první půlrok rostl nejvýrazněji za poslední čtyři roky. Meziroční růst tržeb se totiž dostal na 49 procent. Loni se tak jeho obrat vyšplhal na 2,4 miliardy a to z 1,75 mld. v roce 2013.

Podrobnosti k fungování firmy jsou dostupné (jak jinak) online ze záznamu únorového Eshopisty.

Obchod v roce 1998 Josef Matějka založil údajně “ze své potřeby”, protože je sám nadšenec technologií. Teď se jeho byznys chlubí zákazníky s vysokou loajalitou. Jeho cílovou skupinou jsou technici a v zásadě odborní milovníci techniky, to se ale má měnit na širší publikum. O tom, že by do obchodu majetkově vstoupil někdo další, se hovoří už nějakou dobu. Podle dřívějšího vyjádření Matějky si ale s investorem musí opravdu sednout.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook od teď vydává NY Times, BBC News nebo třeba BuzzFeed… Je to dobrej nápad, špatnej nápad nebo jakej je to nápad?

Facebook spustil službu, jejímž výsledkem může být kompletní vymizení webů jako jsou třeba Tyinternety. Instant Articles funguje na principu - dejte nám svoje články, my je budeme šířit pouze skrz Facebook, na oplátku budete mít peníze z reklamy. Mezi prvními, kdo svoje texty sociální síti předá, jsou třeba NY Times, National Geographic nebo třeba The Guardian.