Co se Češi minulý týden na webu naučili? Správně registrovat auto i to, na co vlastně zemřel Stanislav Gross

Minulý týden se Češi při hledání informací online tvářili namíru zodpovědně. Nebo aspoň víc než obvykle. Na internetu je totiž víc než kdy jindy zajímal způsob, jak ověřit, že jsou řádně zapsaní jako majitelé auta. Do nejvyšších nárůstů webového hledání se ale jako obvykle promítly i nějaké ty známé osobnosti, jejich choroby a kauzy.
Zdroj: Flickr, Ed Yourdon, Bryant Park, late Apr 2009 – 21

Minulý týden se Češi při hledání informací online tvářili namíru zodpovědně. Nebo alespoň víc než obvykle. Na internetu je totiž víc než kdy jindy zajímal způsob, jak ověřit, že jsou řádně zapsaní jako majitelé auta. Do nejvyšších nárůstů webového hledání se ale jako obvykle promítly i nějaké ty známé osobnosti, jejich choroby a kauzy.

Co z veřejného dění se tedy ve statistikách Seznamu tentokrát nejvíc odrazilo?

1. Ministerstvo dopravy Dokončete registraci –  nárůst hledanosti o 562 400 %

Ministerstvo dopravy minulý týden spustilo webovou aplikaci dostupnou na stránkách www.dokonceteregistraci.cz, která pomůže majitelům aut ověřit, zda je jejich vůz řádně převeden a nenachází se v tzv. polopřevodu. Novela zákona totiž ukládá vlastníkům vozidel, jež jsou pouze odhlášeny předchozím provozovatelem, povinnost zapsat je do registru do 30. června 2015. Už jste si zkontrolovali, jak je na tom vaše auto?

Zdroj: Flickr, Grant Frederiksen, Old Car City 27
Zdroj: Flickr, Grant Frederiksen, Old Car City 27

2. Stanislav Gross, Amyotrofická laterální skleróza – nárůst hledanosti o 1 589 %

Vážný zdravotní stav Stanislava Grosse budil pozornost již delší dobu. Když však minulý týden přišla zpráva o jeho úmrtí, vlna zájmu o něj i o onemocnění ALS se prudce zvedla. Bývalý premiér zemřel ve věku 45 let, kvůli amyotrofické laterální skleróze se v posledních letech příliš neukazoval na veřejnosti.

3. Kino Barrandov – nárůst hledanosti o 3 121 %

Provozovatel TV Barrandov spustil svou historicky první tematickou stanici nazvanou Kino Barrandov, jejíž program se má skládat především z filmové a seriálové tvorby evropské a světové produkce.

Zdroj: Flickr, Senor Velasco, Zenith Television
Zdroj: Flickr, Senor Velasco, Zenith Television

4. Vladimír Růžička – nárůst hledanosti o 43 250 %

Až na čtvrté místo se tentokrát dostala veřejně propíraná kauza.Vladimír Růžička čelí obvinění, že při trénování pražské Slavie přijal půl milionu korun od otce jednoho z hráčů výměnou za to, že jeho syna nechá v klubu hrát. V předvečer začátku MS v ledním hokeji, jehož pořadatelství se po 11 letech vrací do České republiky, rezonuje úplatkářská kauza kouče našeho národního týmu o to víc.

5. Jaroslav Holík, Jaroslav Holík životopis – nárůst hledanosti o 13 600 %

Další hokejové jméno v žebříčku, ale opět ve smutném kontextu. Ve věku 72 let zemřel Jaroslav Holík, kterého si všichni sportovní fanoušci budou pamatovat jako hokejového mistra světa z roku 1972 z Prahy, bronzového medailistu z olympijských her v Sapporu a šestinásobného mistra republiky.

Total
0
Shares
Další články