Co jsme uplynulý týden hledali: Pražáci na lyžích, Lama a Tatarstán

…a taky český Justin Bieber, kvalitní matrace na dlouhé zimní večery a masová výuka hry na kytaru. Seznam.cz a český Google nás skrze data ze svých vyhledávačů opět nechali nahlédnout do internetových zájmů Čechů za uplynulý týden.

Top skokani na Seznamu

1. Richard Hes (+ 47 750 %)
Sex, drogy a rock ‘n’ roll. Asi tak by se dal charakterizovat život choreografa a zakladatele taneční skupiny UNO Richarda Hese, u kterého byla diagnostikována rakovina slinivky břišní. Snad jeho boj skončí vítězstvím, stejně jako triumfoval v souboji skokanů českého internetu za minulý týden.

2. Svatopluk Skopal (+ 41 000 %)
Syn herců Svatopluka Skopala (ten s knírkem) a Lenky Skopalové (ta bez knírku) získal svoji první roli. Co myslíte, obsadil druhou příčku ve skokanech díky svému šarmu a hereckému umění, nebo protože si hned při svém prvním natáčení zlomil ruku?

3. Pavel Bobek (+ 31 933 %)
O Pavlovi Bobkovi se říkalo, že byl zpěvákem, který neměl špatnou píseň. V minulém týdnu nás opustil a lidé si jeho památku připomenuli i tím, že často vyhledávali slovní spojení “Pavel Bobek texty písní”.

4. Rocksmith 2014 (+ 14 437 %)
Česká republika se brzy promění v ráj kytarových velmistrů – alespoň podle ohromného zájmu o hru a učební pomůcku Rocksmith 2014. Buď, a nebo to zase všechno vyhážem do popelnic spolu s permicema do fitka.

5. Rudolf Slánský (+ 13 038 %)
Komunista popravený komunisty, to byl Rudolf Slánský. Právě jeho příběh vyprávěl poslední díl seriálu České století. I na tomto případu je vidět (už poněkolikáté), že lidé konzumující televizní obsah zároveň hledají doplňující informace na internetu.

6. Bazar lyží Praha (+ 10 700 %)
Trocha toho českého pragocentrismu se ukazuje i ve vyhledávání Seznamu. Na sníh to ale zatím nevypadá – že by se Pražáci spíš chtěli lyží zbavit? Co na to Brňáci, skočí po nabídce kvalitních ojetých lyží z Prahe?

7. Kvalitní matrace (+ 9440 %)
Počasí na houby, venku zima, brzo tma, čím by se tak dal zabít čas? Aha, už víme!

8. Český slavík Mattoni 2013 (+ 7644 %)
Rodinná soutěž Karla Gotta a Lucie Bílé, tentokrát navíc i s malým skandálkem kolem ceny pro Řezníka. Nebo se jenom lidi prostě zase chtěli podívat na Čtvrtníčka?

9. Adam Mišík (+ 4090 %)
Česká hudební scéna, pánbů nám pomáhej, prý má “svého Justina Biebera”. Jmenuje se Adam Mišík a letos si odnesl slavíka za Objev roku. Doufáme, že bude taky čůrat uklízečkám do kyblíku, plivat na fanoušky, týrat opice a klátit brazilské prostitutky. Ale nejspíš se na to nezmůže, protože Česko je tak děsně provinční…

10. Klement Gottwald (+ 3440 %)
O hrobu Klementa Zlína (rozhodli jsme se ho při této slavnostní příležitosti přejmenovat) se většinou píše kvůli schůzím bolševiků, aktuálně ale vzbudil zájem coby druhý hrdina posledního dílu televizní série České století.

Top skokani na Googlu

Žebříček Googlu tentokrát ovládl nový “lidový” virtuální operátor Lama mobile, který se představil na začátku minulého týdne. S ohledem na název celkem chápeme proč. Zájem o Tatarstán zase pravděpodobně vyvolal tragický pád boeingu na letišti v Kazani, který přinesl logickou otázku: Tatarstán fakt existuje, ona to není vymyšlená země? A je jejich národním jídlem tatarák? První trojici pak uzavírá ilustrátorka Helena Zmatlíková, jejíž 90. výročí narození připomněl i speciální Google Doodle.

  • 1. Lama mobile
  • 2. Tatarstán
  • 3. Helena Zmatlíková
  • 4. Už dost šéfe
  • 5. Stardance 2013
  • 6. Křídla Vánoc
  • 7. Pavel Bobek
  • 8. České století
  • 9. Hunger Games 2
  • 10. Vyvolení 4

Top skokani na YouTube

Data pocházejí přímo od Seznamu a Googlu a zahrnují období od poloviny minulého týdne do poloviny aktuálního týdne.

Total
0
Shares
Další články