Co jsme uplynulý týden hledali: BitCoin, filcky a myokarditida

Úmrtí Lewise Collinse z Profesionálů, údajná milenka Karla Schwarzenberga a Český slavík, ale také Black Friday, BitCoin nebo mapa kriminality. Seznam.cz a český Google nás skrze data ze svých vyhledávačů opět nechali nahlédnout do internetových zájmů nás Čechů za uplynulý týden.

Top skokani na Seznamu

1. lewis collins (+ 276 400 %)
Smrt herce, který hrál v Profesionálech, naše média a tím pádem i veřejnost opravdu zaujala. Abyste nemuseli hledat, hezký článek o jeho životě můžete najít tady.

2. chata bumbálka (+ 84 125 %)
Ani tohle není hezká zpráva, ale černá kronika zjevně táhne. U Špindlerova Mlýna spadla lanovka, která převážela lyže do chaty Bumbálka.

3. mapa kriminality (+ 14 828 %)
Organizace Otevřená společnost zveřejnila Mapu kriminality v České republice a každý hned běžel zjišťovat, kam přestěhuje svojí tchýni.

4. filcky (+ 4 956 %)
Ve Výměně manželek někdo chytil filcky a lidi se šli podívat, jak se to dá chytit. Surprise!

5. myokarditida (+ 4 811 %)
Vůbec nevíme, proč se čeští internetoví sebediagnostici zaměřili zrovna na tohle onemocnění, ale už jsme si to našli a skoro určitě to máme taky!

6. paul walker (+ 3 881 %)
Zemřel herec, kterého většina lidí zná z filmu Rychle a zběsile. Respektive většina lidí ho nezná, ale ti, co ho znají, ho pravděpodobně znají z tohohle filmu. My ale nikoho takového neznáme.

7. rychle a zběsile (+ 3 501 %)
No a protože zemřel Paul Walker, lidé si hledali, o čem jsou ty filmy, v kterých hrál, ze kterých ho znají, respektive neznají.

8. vladko dobrovodský (+ 3 261 %)
Rádi bychom se tvářili, že i v tomhle případě nevíme, o koho jde, ale víme to moc dobře. Vyvolení skončili a Vladko vyhrál. Inu, jak zpívá Visací zámek, každý zboží má svýho kupce…

9. jana vopěnková (+ 2 486 %)
Kolem Karla Schwarzenberga se motá lepá děva a vyhledávače jsou shodou okolností plné jejích odvážných fotek (naštěstí bez Karla).

10. bitcoin (+ 2 302 %)
Ano, až mezi skokany na Seznamu to BitCoin dotáhl, takže už definitivně není jen geekovskou záležitostí. Ukazuje se, že by se na téhle měně dalo vydělat, a to lidi zajímá. S křížkem po funuse, je třeba dodat.

Top skokani na Googlu

Žebříček skokanů Googlu tentokrát ovládl Český slavík. Zájem vyvolalo oznámení Tomáše Kluse, že se v budoucnu nemíní účastnit – podobně jako zpěvák Matěj Ruppert reagoval na rozhodnutí nepředat cenu rapperovi Řezníkovi. Tomu kauza naopak zjevně svědčí, protože se dostal i mezi skokany na YouTube. Jana Vopěnková na druhé příčce během slavičího galavečera dělala doprovod Karlu Swarzenbergovi (btw už jsme si jí taky vygooglili a je to docela síla!). I na Googlu české fanoušky zajímala zpráva o úmrtí Collinse z Profesionálů a díky dalšímu seriálu, Českému století, se výrazně zvýšil zájem o Rudolfa Slánského, elitního komunistického politika, který byl popraven v monstrprocesu v roce 1952. Mezi první pětku skokanů se probojoval i u nás ještě nepříliš zavedený svátek slev Black Friday, neboli Černý pátek.

  • 1. Český Slavík 2013
  • 2. Jana Vopěnková
  • 3. Lewis Collins
  • 4. Rudolf Slánský
  • 5. černý pátek
  • 6. Tick Tack taxi
  • 7. askew
  • 8. Už dost šéfe
  • 9. Vyvolení 4
  • 10. České století

Top skokani na YouTube

Data pocházejí přímo od Seznamu a Googlu a zahrnují období od poloviny minulého týdne do poloviny aktuálního týdne.

Total
0
Shares
Další články