Co jsme uplynulý týden hledali a sdíleli: Vrah, keř a lev

Láďa Hruška to poslední dobou docela rozjížděl, ale Bohdalka mu konečně ukázala jeho místo. Jinak ve vyhledávání i na Facebooku zaujal především obvyklý mix olympijských úspěchů a lidských tragédií, z nichž nejsledovanější byla ta Hadamczikova. Opět jsme nahlédli do internetových zájmů Čechů za minulý týden.

Top skokani na Seznamu

1. dnešní program zoh (+ 11 684 %)
Tak nakonec asi přeci jen dokáže český národ vnímat i jiné sporty než hokej. ZOH tentokrát zajímaly skoro každého.

2. sklenice evervit (+ 11 279 %)
Abyste nemuseli hledat – je to sklenice s kameny, které svojí energií čistí vodu. Nebo tak něco. Informovala o tom Jiřinka Bohdalová v Hobby naší doby, a tak by v tom byl čert, aby to nefungovalo. No, nám to drobátko zavání bullshitem a výkon paní Evy nás úplně nepřesvědčil.

3. michael schumacher nejnovější zprávy (+ 3 478 %)
Schumacher se údajně probouzí z kómatu a i lidé, kteří motoristickému sportu jinak mnoho nedávají, jsou na něj zvědaví.

4. petr kramný (+ 2 997 %)
Je to taková česká detektivka v přímém přenosu. Prodej filmových práv na sebe určitě nenechá dlouho čekat a my se ptáme, jestli byl vrahem Petr Kramný, nebo zahradník. Lidem s nagelovanými vlasy se prostě nedá věřit.

5. hořící keř (+ 2 711 %)
Český filmový projekt roku a příjemné překvapení. Gratulujeme. Příště by to snad jen chtělo trochu víc venkovského humoru, aby to nebylo jen pro kritiky, ale i pro lidi.

6. zoh soči rychlobruslení 5000 m ženy (+ 2 291 %)
Martina Sáblíková to zase rozjela, jako kdyby měla v bruslích motůrek. Natřela to všem a v Česku nejspíš přes noc vyrostly nejmíň dva bruslařské stadiony.

7. český lev 2014 (+ 1 822 %)
V sobotu se předávaly filmové ceny a tentokrát byl zájem logicky větší než obvykle, protože všichni napjatě očekávali, zda se Vachler odpálí na pódiu.

8. martina sáblíková olympiáda v soči (+ 1 718 %)
Martina Sáblíková ještě jednou. U sportu, který se jezdí pořád dokolečka, nic nečekaného.

9. čt2 sport online vysílání (+ 1 506 %)
Olympiáda jela v plném proudu ještě koncem minulého týdne a lidé se chtěli nakoukat do zásoby co nejvíc, protože jak známo, další hry, které budou za něco stát, budou až ty v Praze na Letné.

10. soči 2014 (+ 1 269 %)
Je to za námi. Příště už se tedy snad zase můžeme těšit na objevení nějaké zajímavé pornohorečeky nebo nový recept Ládi Hrušky.

Nejsdílenější články Facebooku, top témata Twitteru

Facebooku vládly zprávy týkající se pro mnohé zpackaného hokejového turnaje. A protože hokeji rozumí každý Čech, lze celkově minulý týden považovat aktivitou uživatelů za nadprůměrný. První místo obsadila zpráva o odstoupení kouče Hadamczika, přičemž čtvrtinu všech interakcí tvořily komentáře, což z ní dělá i nejkomentovanější článek týdne. Zpráva o příletu zlatých medailistek Sáblíkové a Samkové obsadila nakonec druhé místo, na třetí pozici skončila zpráva o novém trenérovi hokejové reprezentace. Zajímavostí je, že události související s odcházejícím hokejovým trenérem v první desítce obsadily i 4. a 5. místo.

1. Hokejisté budou mít nového trenéra. Hadamczik odstoupil z funkce
…13 103 interakcí celkem, z toho 1 735 sdílení, 8 145 likes a 3 223 komentářů

2. Zlaté medailistky Samková a Sáblíková přiletěly ze Soči do Prahy
…9 979 interakcí celkem, z toho 436 sdílení, 9 238 likes a 305 komentářů

3. Svaz zvolil Růžičku koučem národního týmu, řeší se detaily smlouvy
…7 508 interakcí celkem, z toho 631 sdílení, 6 102 likes a 775 komentářů

Na Twitteru hrály prim informace o událostech v Kyjevě, ty o končících olympijských hrách v Soči byly oproti Facebooku více v pozadí. Jediným odlišným hashtagem, který se dostal do TOP10, tak zůstal #mwc14, jež se vztahuje k právě probíhajícímu kongresu mobilních telefonů a technologií.

Data o vyhledávání pocházejí přímo od Seznam.cz a zahrnují období od poloviny minulého týdne do poloviny aktuálního týdne. Data o sociálních sítích poskytuje Ataxo prostřednictvím služeb Lajkovani.cz, Klaboseni.cz a Obrazeni.cz.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

SXSW deň druhý: Iron Man, tričká na baterky a budúcnosť porna

Právě probíhající festival South By SouthWest je vrcholnou událostí pro každého alespoň trochu nasáklého čímkoliv digitálním. Každoročně přiláká i řadu lidí z Česka a ze Slovenska, takže si o tom všem můžeme nechat alespoň vyprávět. Pro Tyinternety se letos téhle role zhostila Petra Jankovičová z Triad Advertising a ani druhý den nezůstal tomu prvnímu nic dlužen...
Přečtěte si více

Google radí, jak nejlépe optimalizovat mobilní web

V uplynulých letech Google přicházel s různorodými a často i protichůdnými radami, jakým způsobem optimalizovat weby na mobilních zařízeních. Vzal si proto čas na rozmyšlenou a posbíraní dat. Po jejich vyhodnocení doporučuje použít metodu responzivního webdesignu.