Co jsme uplynulý týden hledali a sdíleli: Sophia Loren a letní čas

Opilý dlaždič, experimenty na lidech doktora Ládi Hrušky a samozřejmě velká výhra Slováků, kterým zase jednou máme co závidět. Opět jsme nahlédli do internetových zájmů Čechů za minulý týden.

Top skokani na Seznamu

1. deníky a tisk seznam (+ 16 929 %)
Seznam.cz spustil novou podobu doporučených odkazů s tipy na kvalitní webové stránky. Nejvíce lidi zjevně zajímá sekce Deníky a tisk.

2. sophia loren (+ 11 000 %)
Sophii Loren bude brzy 80 a pořád je to celkem štramanda, o čemž se každý musí přesvědčit na vlastní oči.

3. apríl (+ 4 399 %)
Tentokrát to bylo trochu únavné a kvalita vtipů nebyla příliš vysoká. Aby ne, když si je většina lidí zjevně okopírovala z internetu.

4. hrnkové knedlíky ládi hrušky (+ 3 110 %)
Láďa Hruška se svým hrncem opět řádili. A když budete děti zlobit, tak vás v něm upeče taky! Nejspíš s kuřecími prdelkami a kachními blánami.

5. změna času ze zimního na letní 2014 (+ 2 949 %)
Zmana času, to jsou vždy zmatky. Je to o hodinu míň, nebo o hodinu víc? Tentokrát nám hodinu vzali.

6. česká miss 2014 (+ 1 875 %)
Mnoho krásných žen na jednom pódiu. To by bylo, aby to internetem nepohnulo. Nahé sice nebyly, ale množství pomáhá.

7. přesný čas (+ 1 689 %)
Tohle se nám stalo poprvé, ale až do přípravy tohoto článku jsme vůbec nezaregistrovali, že se už změnil čas. A asi jsme nebyli jediní. Když si člověk takhle náhle uvědomí, že neví, v jakém že to vlastně žije časovém pásmu, nezbývá, než se zeptat internetu.

8. pixwords obrázky odpovědi (+ 1 600 %)
Pixwords je stále oblíbenější online hlavolam a v našem žebříčku není poprvé.

9. tn cz seznam pozemků a nemovitostí bez majitele (+ 1 409 %)
Kauza zázračných dědictví z minulého týdne pokračuje i dále.

10. výsledky lidovky (+ 1 151 %)
Věděli jste, že na stránkách Lidových novin existuje stránka s obrovským množstvím sportovních výsledků? Pokud ne, stejně jako naprostá většina obyvatel, tak se podívejte.

Nejsdílenější články Facebooku

Že práce šlechtí, to ví snad každý, málokomu se však podaří pracovat naplno i v podroušeném stavu, a to navíc na cizím. Nejsilnější ohlas na Facebooku získaly totiž zprávy týkající se opilého dlaždiče, který se v noci snažil dodělat práci kolegů z konkurenční firmy. Přes 70 % všech interakcí přitom tvořily liky a díky tomu jednalo o nejlajkovanější článek uplynulého týdne. Zpráva o novém receptu Ládi Hrušky obsadila nakonec druhé místo s výrazným odstupem. Na třetí pozici skončila zpráva o novém prezidentovi Slovenské republiky. Zbytek první desítky tvoří méně úspěšné rychlorecepty, Amazon v Brně a romština jako předmět ve školách.

1. Opilý dlaždič narazil na rozestavěný chodník, hodiny ho zkoušel dodělat
…15 953 interakcí celkem, z toho 2 489 sdílení, 11 432 likes a 2 032 komentářů

2. NOVÝ LÁĎŮV RECEPT: Výborné hrníčkové knedlíky
…6 418 interakcí celkem, z toho 2 549 sdílení, 3 147 likes a 722 komentářů

3. KOMENTÁŘ: Andrej Kiska. Další velká výhra Slovenska
…5 613 interakcí celkem, z toho 1 074 sdílení, 3 922 likes a 617 komentářů

Top témata na českém a slovenském Twitteru

Zájem na Twitteru byl opět velmi orientovaný na politickou situaci nejen na Slovensku, ale stále i na krizi na Ukrajině. Prim už však hrály informace o prezidentských volbách na Slovensku. Silně rezonovaly i reakce na poslední díl seriálu How I Met Your Mother, který se po devíti nekonečných sériích dostal konečně do finále. Z ostatních hashtagů, které se dostaly do TOP10, nelze vynechat #spring a #počasí, jež zřejmě oficiálně potvrzují příchod jara.

Data o vyhledávání pocházejí přímo od Seznam.cz a zahrnují období od poloviny minulého týdne do poloviny aktuálního týdne. Data o sociálních sítích poskytuje Ataxo prostřednictvím služeb Lajkovani.cz, Klaboseni.cz a Obrazeni.cz.

Total
0
Shares
Další články