Co jsme uplynulý týden hledali a sdíleli: Letec hrdina a HROZIVÉ PROROCTVÍ!

Tentokrát to bylo vážně pestré. Zatímco Twitter ovládl chlapík, který každou hodinu tweetuje aktuální teplotu a vlhkost vzduchu v Dobroníně, na Facebooku nejvíc pozornosti získali českolipští vlci věštící příchod apokalypsy a ve vyhledávání na Seznamu letecký akrobat. Opět jsme nahlédli do internetových zájmů Čechů za minulý týden.

Top skokani na Seznamu

1. korintský průplav (+ 196 900 %)
Akrobatický pilot Peter Besenyei ve svých sedmapadesáti letech proletěl Korintský průplav. Není to jen tak – v nejužším místě má tento průplav jen 30 metrů. Příjemné překvapení v čele našeho žebříčku, který obvykle ovládají lidé podstatně méně zajímaví.

2. vítězslav chromek (+ 63 583 %)
Vítězslav Chromek byl velmi známý organizátor koncertů. V minulém týdnu bohužel zemřel.

3. pražský půlmaraton (+ 5 557 %)
O víkendu se více než 12 tisíc běžců vydalo do ulic Prahy, aby zdolalo vzdálenost 21 km. Respekt.

4. týtý 2013 výsledky (+ 4 785 %)
Soutěž o nejpopulárnější osobnosti pokleslé zábavy zjevně stále ještě existuje a nyní už zná i své vítěze.

5. sportka (+ 3 463 %)
Sázkař z Ostravy vyhrál nejvyšší letošní výhru. A ostatní chtějí taky.

6. lucie bílá smrt maminky (+ 2 752 %)
Maminka Lucie Bílé je po vážné nemoci a nyní se spekuluje, jak na tom je. Někteří zjevně co chvíli zjišťují, jestli už “to” přišlo. Hanba vám!

7. pixwords nápověda pro 1500 obrázků s odpovědmi (+ 1 810 %)
V posledních týdnech velmi oblíbená hra stále neztrácí na zajímavosti a lidé si pořád hledají nápovědu. Podvodníci! Když na to nemáte, tak to nehrajte…

8. čmfs okresy (+ 1 752 %)
Rozběhla se jarní část fotbalových soutěží. Fotbalisté i fotbalistky sledují, jak se v jednotlivých soutěžích soupeří.

9. valašská rally (+ 1 498 %)
O víkendu se jela Valašská rally a i přes hysterické výlevy některých méně inteligentních médií v klidu vyhrála posádka ve složení Karel Trněný a Petr Kušnier.

10. deníky a tisk seznam (+ 1 296 %)
Seznam spustil předminulý týden novou podobu doporučených odkazů a nejvíce lidi zajímá denní tisk.

Nejsdílenější články na Facebooku

Apokalypsa se blíží, varovali se uživatelé Facebooku prostřednictvím článku, který si  v minulém týdnu získal největší pozornost. Konspirační příběh o čtyřech krvavých měsících získal první místo s pouhými 6 tisíci interakcemi, což svědčí o nízké aktivitě uživatelů v uplynulém týdnu. Přes 30 % všech interakcí přitom tvořily komentáře, díky čemuž se jednalo i o článek nejkomentovanější. Zpráva o divných věcech, které jsme dělali na základce, obsadila nakonec druhé místo, na třetí pozici skončila zpráva o vyfoceném vlkovi na Českolipsku. Události související s vlkem obsadily v první desítce ještě 4. místo, díky čemuž se vlčí problematika úhrnně stala nejsdílenějším tématem na českém Facebooku za minulý týden.

1. Apokalypsa je tu? Vzácný úkaz na nebi dnes v noci provází HROZIVÉ PROROCTVÍ!
…6 194 interakcí celkem, z toho 1 930 sdílení, 2 288 likes a 1 976 komentářů

2. Těchhle 9 divných věcí jsme dělali, když jsme chodili na základku. Dnes jim prostě nerozumíme!
…4 981 interakcí celkem, z toho 695 sdílení, 2 540 likes a 1746 komentářů

3. Na Českolipsku vyfotili vlka. Neviděli ho tam sto let
…3 809 interakcí celkem, z toho 824 sdílení, 2 264 likes a 721 komentářů

Top témata na českém a slovenském Twitteru

Zájem na Twitteru byl opět velmi orientovaný na politickou situaci související s krizí na Ukrajině. Kromě situace na východě zaujala twitterovou veřejnost i kauza o chybě v OpenSSL pod hastagem #heartbleed. Silně rezonovaly na Twitteru také reakce na první díl 4.série Game of Thrones. Z ostatních hastagů, které se dostaly do TOP10, nás opět zaujaly hashtagy #spring a #počasí, které se do TOP10 dostaly již druhý týden po sobě. Za skokana týdne lze považovat hashtag #dobronin, kterým zaspamoval český Twitter uživatel @dobroninalive. Každou hodinu tweetuje aktuální teplotu a vlhkost vzduchu v Dobroníně, obci na Vysočině, která má 1887 obyvatel.

Data o vyhledávání pocházejí přímo od Seznam.cz a zahrnují období od poloviny minulého týdne do poloviny aktuálního týdne. Data o sociálních sítích poskytuje Ataxo prostřednictvím služeb Lajkovani.cz, Klaboseni.cz a Obrazeni.cz.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Kačenka

Minulý týden jsme řešili zásadní kauzu s Kačenkou, zjišťovali, jak moc jsou indické telenovely o ničem, učili se Anglicky, dozvěděli se něco nového o pornoprůmyslu a hodně nového o zvířátkách.
Přečtěte si více

90 tisíc blogů na WordPressu doplatilo na uživatelské jméno “admin”

Nebezpečím pro útoky v dnešní době nejsou jen snadno uhádnutelná hesla. Stejně nebezpečné může být nechat u svého účtu na webové platformě defaultní uživatelské jméno s administrátorskými právy. Tím nepříjemnějším způsobem to zjistilo 90 tisíc majitelů účtů na WordPressu, kteří nezměnili uživatelské jméno "admin" a stali se součástí botnetu.