Co jsme uplynulý týden hledali a sdíleli: černý kašel a španělská chřipka

Láďa Hruška pokořil Putina, španělská chřipka pokořila černý kašel, oscaři pokořili farmáře a #selfie pokořila oscary. Opět jsme nahlédli do internetových zájmů Čechů za minulý týden.

Top skokani na Seznamu

1. pudinkoví šneci ládi hrušky (+ 17 791 %)
Láďa Hruška vzal opět vařečku do ruky a dobyl Skokany tohoto týdne. Až vám někdo nabídne pudinkové šneky, víte, odkud vítr vane.

2. oscar 2014 (+ 13 620 %)
Někdo upadl na červeném koberci, někdo zase nedostal cenu (DiCaprio, hehe) a svět zase dostal spoustu dobrých doporučení, na co nejít do kina.

3. španělská chřipka (+ 8 289 %)
Když skončila první světová válka, přišla španělská chřipka a zabila odhadem až 100 milionů lidí. V tomto týdnu bylo výročí dne, kdy to všechno začalo. Smekáme před všemi, kdo si vzpomněli a španělské chřipce popřáli, my si nejsme schopní zapamatovat ani narozeniny vlastních rodičů.

4. farmář hledá ženu na tv prima ze 28 2 2014 (+ 5 171 %)
Co se na farmě stalo nevíme, ale kombinace zvířat, lásky a trochy hnoje je dostatečně lákavá, abychom se to po dopsání tohoto článku vydali zjistit.

5. pustevny (+ 3 676 %)
Krásná chata Libušín na pustevnách shořela.

6. letáky kaufland akční leták (+ 3 570 %)
Boj o nejlepší slevy v tomto týdnu vyhrál Kaufland. Nikomu asi nevadí, že heslo “kvalita bez kompromisu za nejnižší cenu” drobátko zavání protimluvem.

7. ketonová dieta (+ 2 534 %)
V našem žebříčku už nejméně potřetí. A just se nepůjdeme podívat, co to teda je.

8. krym (+ 1 987 %)
Pudinkoví šneci to sice nejsou, alespoň jedno místo si však Putinovi šneci pro sebe vydobyli nejen na Ukrajině, ale i ve vyhledávání.

9. černý kašel příznaky (+ 1 824 %)
Psalo se o černém kašli a lidé se bojí, jestli to jarní zakuckání nemůže být náhodou smrtelná choroba. A my jsme právě zakašlali a je to jasné, máme ho taky.

10. www servis24 cz přihlášení (+ 1 164 %)
Banking Fio banky i Ery už jsme tu měli a ani největší česká banka nemůže zůstat pozadu.

Nejsdílenější články Facebooku

Nejpopulárnější obsah minulého týdne na Facebooku se týkal jídla – Láďa Hruška pekl pudinkové šneky za korunu padesát a Nova také publikovala studii o tom, jak zdraví prospěšné je pití piva. Třetí nejsdílenější mezi Čechy je překlad článku Andreje Zubova o krymské krizi. Právě toho článku, za který byl historik propuštěn z moskevské univerzity. Velmi živě sdílené byly i aktualizované články přinášející zpravodajství z Krymu, které už dnes nejsou k dispozici (“Živě: Putin posílá vojáky, aby ochránili Rusy na Krymu” nebo “Živě: Rusko kontroluje většinu Krymu, posiluje jednotky”).

1. LEVNĚ A CHUTNĚ podle Ládi Hrušky: Upečte si PUDINKOVÉ ŠNEKY za 1,50
…11 490 interakcí celkem, z toho 3 802 sdílení, 5 750 likes a 1 938 komentářů.

2. NOVÁ FAKTA: Pivo je všelék! 10 věcí, na které pomáhá
…10 971 interakcí celkem, z toho 3 381 sdílení, 5 402 likes a 2 188 komentářů.

3. Už to tady bylo
…8 275 interakcí celkem, z toho 2 593 sdílení, 4 269 likes a 1 413 komentářů.

Top témata na českém a slovenském Twitteru

Dění na Ukrajině a především na Krymu je také pro lidi na Twitteru velmi důležité. Víc než polovina z top hashtagů minulého týdne (#russia, #putin, #krym, #ukrajina a příslušné anglické ekvivalenty) se zabývala napjatým vývojem situace. Ovšem zatímco na Facebooku zůstalo předávání filmových cen Oscar poměrně bez většího zájmu, na Twitteru to je úplně jinak. Zde se (podle očekávání) samozřejmě rozjela vlna #selfie fotek, ať vlastních, sdílených či (jak se taktéž dalo čekat) parodických – třeba zase s děním na Ukrajině:

 

Data o vyhledávání pocházejí přímo od Seznam.cz a zahrnují období od poloviny minulého týdne do poloviny aktuálního týdne. Data o sociálních sítích poskytuje Ataxo prostřednictvím služeb Lajkovani.cz, Klaboseni.cz a Obrazeni.cz.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

IAC 2013: Kam se posunula reklama na (českém) internetu

Internet je stále mobilnější, reklamy cílenější a zákazníci informovanější. A samozřejmě nemůžeme zapomenout na Facebook: ten je stále důležitější. Zapojení sítí do vnímání značky je už taková samozřejmost, že nestačí jen být online nebo rychle reagovat, ale musíte se propojit i s offline světem, konstatovali řečníci Internet Advertising Conference.