Co jsme uplynulý týden hledali a sdíleli: Absolut Velikonoce

Na národ plný bezvěrců, malověrných a pohanů věnujeme Velikonocům poměrně velkou pozornost, alespoň online. I když jde nakonec hlavně o jídlo. Opět jsme nahlédli do internetových zájmů Čechů za minulý týden a našli jsme vajíčka, beránky a pomazánky.

Top skokani na Seznamu

1. tesco otevírací doba (+ 6 794 %)
O Velikonočním pondělí není nakupování jen tak. Naštěstí umíme kapitalismus o trochu líp než třeba takoví Francouzi a stále jsou tu zachránci, kteří i o svátcích otevírají a dají svým zaměstnancům vydělat.

2. velký pátek (+ 4 996 %)
Co je to ten Velký pátek? Proč se slaví? Chlastá se u toho alespoň? A znamená to, že můžu jít dřív z práce?

3. velikonoční pohlednice ke stažení (+ 1 963 %)
Posílat pohledy je oldschool. Zvyk je to ale pěkný, tak proč neposlat nějakou hezkou kýčovitou kraslici alespoň online.

4. zelený čtvrtek (+ 1 894 %)
Zelený čtvrtek, to je přece… ééé… něco… Jako by nestačilo, že si musíme vyhledávat Velký pátek, on je tam ještě nějaký Zelený čtvrtek. Díky moc, předkové.

5. vajíčková pomazánka (+ 1 748 %)
Mezi všemi dobrotami, které se o Velikonocích jedí, vajíčková pomazánka s přehledem vede.

6. pletení pomlázky (+ 1 513 %)
Vyšlehat, aby neuschla. Jenže co když není čím? Některé věci naštěstí pořád z internetu nestáhnete, tak přichází alespoň čas na hledání návodů.

7. velikonoční přání (+ 1 457 %)
Kdo to má pořád vymýšlet, když je toho plný internet. Třeba: “Děvčatům vodičku a proutkem bití, chlapcům zas vejce a chlapům pití. Vždyť je tu jaro a to se slaví, pro radost, lásku, krásu a zdraví!”

8. velikonoční beránek recept hrníčkový (+ 1 322 %)
Vegetariáni konečně mají záminku říznout si taky jednou do zvířete. K Velikonocím beránek prostě patří stejně jako volno v práci.

9. velikonoční mazanec kluci v akci (+ 1 314 %)
Možná už jste si všimli určitého trendu. Ano, Velikonoce jsou o žrádle. Někdo dělá pomazánku, někdo beránka. Na žádném stole by ale neměl chybět mazanec a Kluci v akci ukázali, jak na to.

10. velikonoční nádivka (+ 1 057 %)
Kdo konečně shodil kila po Vánocích, může zase vesele začít od nuly.

Nejsdílenější články Facebooku

Český Facebook zažil další z nepříliš aktivních týdnů, když uživatelé nejčastěji sdíleli článek o rameni Petra Čecha. Příběh o zranění, které předznamenává konec Petrovy fotbalové sezony získal první místo s pouhými 6 tisíci interakcemi. Absurdní zpráva o vypuštění milionů litrů vody z vodní nádrže v americkém Portlandu kvůli jednomu močícímu mladíkovi obsadila nakonec druhé místo. Na třetí pozici skončil další neuvěřitelný recept Ládi Hrušky. Tvarohový mazanec vyvolal téměř 2,5 tisíce interakcí za 24 hodin. Zajímavostí je již několik týdnů přetrvávající velmi nízká aktivita uživatelů.

1. Pro Čecha sezona skončila, oznámil Mourinho. Gólman si poranil rameno
…6 315 interakcí celkem, z toho 112 sdílení, 5 770 likes a 433 komentářů

2. Americký Portland vypustí přehradu, močil do ní mladík
…2 946 interakcí celkem, z toho 746 sdílení, 1 122 likes a 1 078 komentářů

3. Velikonoční RECEPT LÁDI HRUŠKY: Upečte si jednoduchý tvarohový MAZANEC
…2 400 interakcí celkem, z toho 971 sdílení, 1 189 likes a 240 komentářů

Data o vyhledávání pocházejí přímo od Seznam.cz a zahrnují období od poloviny minulého týdne do poloviny aktuálního týdne. Data o sociálních sítích poskytuje Ataxo prostřednictvím služeb Lajkovani.cz, Klaboseni.cz a Obrazeni.cz.

Total
0
Shares
Další články