Co čeká českou mediální scénu v roce 2014?

Odpověď na tuto otázku by měla dát velká mediální debata, která zahájí letošní již 8. ročník konference Czech Internet Forum. 13 předních osobností největších mediálních domů, mediálních agentur a zástupců inzerentů v ní bude diskutovat o tom, zda příští rok bude pro média lepší, či horší než ten letošní, zda se ještě vůbec vyplatí média provozovat, a kolik se jich vůbec dokáže na našem trhu uživit.

Pozvání do debaty přijali: Libuše Šmuclerová (Ringier Axel Springer), Michal Feix (Seznam.cz), Roman Latuske (MAFRA), David Hurta (Mladá fronta), Daniel Grunt (Prima), Pavel Krbec (CET21), Regina Sehnalová (BigMedia), Jiří Svoboda (GroupM), Petr Bažant (OmnicomMediaGroup), Jaromír Skopalík (nezávislý konzultant, dříve šéf BauerMedia), Vladimír Piskáček (Economia), Daniel Šturm (marketingový konzultant, dříve šéf marketingu České spořitelny) a Petr Král (Těžkáváha.cz, dříve marketingový šéf Mall.cz). Moderují Petr Koubský a Ján Simkanič.

V další debatě na téma Co je kvalitní obsah a jak si za něj nechat zaplatit své teze představí renomovaní novináři Miroslav Motejlek (Motejlek.com), Jindřich Šídlo (Economia), Josef Bouška (Cook Communications), Jan Majer (Psychologie.cz), Tomáš Bella (dříve Piano Media), Saša Uhlová (DeníkReferendum.cz) a Robert Čásenský (MF DNES). I tuto debatu bude moderovat duo Koubský – Simkanič.

Se závěry výzkumu Studia nových médií na téma přebírání zpráv účastníky seznámí Josef Šlerka ze společnosti Ataxo. Přiblíží poměr původního a převzatého zpravodajství, kdo od koho zprávy přebírá a kdo je skutečným leadrem mezi servery.

Další debaty a přednášky se budou věnovat mobilnímu obsahu, trhu s e-knihami, novým formám cílení a plánování online reklamy či metodám zvýšení příjmů z prodeje reklamního prostoru.

Czech Internet Forum, celodenní klíčová konference českého internetu, se letos bude konat již poosmé. Na účastníky čekají dva proudy programu, pět zásadních debat, více než 40 vystupujících, pět moderátorů, vynikající občerstvení a závěrečná afterparty. Pořadatelem je server Lupa.cz.

Více informací o programu akce, profily přenášejících a registraci naleznete na stránkách: tuesday.cz/akce/czech-internet-forum-2013

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Vimeo nově tvůrcům obsahu umožní vydělávat

Audiovizuální nadšenci, kreativní umělci i mediální společnosti dostaly díky příchodu Vimea v roce 2004 možnost tvůrčího vyjádření a šanci zaujmout 65 milionů uživatelů, kteří měsíčně stránky navštěvují. Jenže zatímco YouTube se na podporu monetizace původního obsahu zaměřuje už řadu let, Vimeo v tomto ohledu zaostávalo. Až dosud.