“Nebudu to dělat!” Hlásili minulý týden Slováci v záloze úřadům. Češi hledali na internetu proč. Zajímal je taky ostrov žraloků a cukrovinky

Slovensko bere brannou povinnost velice vážně, jeho obyvatelům se to ale už tak moc nelíbí a v případě konfliktu nechtějí bojovat, to je ovšem problém. V porovnání s tímto je pak napadení žralokem či lavina jen 30m od chaty hloupost, či nikoli?

Slovensko bere brannou povinnost velice vážně, jeho obyvatelům se to ale už tolik nelíbí a v případě konfliktu nechtějí bojovat, to je ovšem problém. V porovnání s tímto je pak napadení žralokem či lavina jen 30 metrů od chaty hloupost, či nikoli? O to všechno Češi se v minulém týdnu na internetu zajímali.

1. Robert Pelikán životopis (nárůst hledanosti o 76 400 %)

Po demisi ministryně spravedlnosti Heleny Válkové se na nové jméno jejího potencionálního nástupce moc dlouho nečekalo. Pokud vše půjde dobře a prezident Zeman demisi Válkové přijme, usedne na uvolněné místo Robert Pelikán. A co na tuto změnu říká známý lobbista Tonda Blaník? „Pelikán… A ministrem zahraničí uděláme Emila Holuba. Vládní letka tyvole.”

Pelikán

2. Izoglukóza (nárůst hledanosti o 64 600 %)

Není cukr jako cukr. V posledním díle pořadu „Jídlo s.r.o” se Roman Vaněk vydal do největšího cukrovaru v České republice. Na konci se pak dozvídáme, že Coca-Cola již do svých limonád
nepřidává cukr z řepky, ale z kukuřice, neboli izoglukózu.

3. Branná povinnost (nárůst hledanosti o 53 400 %)

„Bojovat nebudeme,” znělo Slovenskem minulý týden, kdy tisíce Slováků oznámilo úřadům, že v případě branné povinnosti do války nepůjdou. Slovensko má sice už léta profesionální armádu,
branná povinnost ale nezanikla a v případě válečného konfliktu by stát mohl povolat muže do zbraně. Tomu se mohou Slováci vyhnout, pokud úřadům předem zašlou oznámení, že mimořádná služba je v rozporu s jejich svědomím nebo náboženským vyznáním.

britsti-vojaci-dpm-vzor

4. Chata Děvín Pec pod Sněžkou (nárůst hledanosti o 52 300 %)

Návštěvníci boudy Děvín mohou hovořit o štěstí. Když minulý týden spadla v Krkonoších obří lavina, val sněhu se zastavil jen 30 metrů před zmiňovanou boudou. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

5. Francouzský ostrov Réunion (nárůst hledanosti o 28 050 %)

Zámořský region Francie, ležící v Indickém oceánu, ostrov Réunion, je proslulý nejen svými plážemi, ale i útoky žraloků. Za poslední 2 roky jich bylo 14. Přitom poslední z nich se stal minulý
týden. Dvacetiletá žena následkům útoku podlehla.

Tiger_shark

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Polemika na obranu českých a slovenských startupů

Cítím potřebu se našich startupů a lidí, kteří kolem stojí, trochu zastat. Tenhle názor ve mě zrál už dlouho, jeho sepsání ale napomohly diskuze na řadě nejmenovaných facebookových profilů - třeba o tom, že "česká startupová scéna neexistuje" a jde jen o neúspěch, "na který spousta lidí vsadila svůj tiket". Rejpat do startupů je totiž v módě a obhájci moc slyšet nejsou, tak zkusím trochu srovnat síly, i když ve výsledku třeba bude pravda někde uprostřed.