Co Čechy zajímalo minulý týden? Bojí se rakoviny plic, připomněli si polsko-ruský masakr a zajímali se o Pavlínu Senič

Minulý týden se nesl hlavně ve znamení negativních věcí, např. takový 5. březen – den, kdy byl schválen masakr v Katyni. Neméně hrozným faktem je, že mnoho domů stále obsahuje radioaktivní radon, který přináší mnoho problémů. O to všechno a i jiné věci se Češi v minulém týdnu na internetu zajímali.

Minulý týden se nesl hlavně ve znamení negativních věcí. Třeba 5. březen – den, kdy byl schválen masakr v Katyni. Neméně hrozným faktem je, že mnoho domů stále obsahuje radioaktivní radon, který přináší mnoho problémů. O to všechno a i jiné věci se Češi v minulém týdnu na internetu zajímali.

Uživatelé Seznam.cz tak nejvíc minulý týden hledali následující:

1. Pavlína Senič (nárůst hledanosti o 90 350 %)

Další důkaz, že být hostem u Karla Šípa ve “Všechnopárty” přináší nebývalý zájem veřejnosti. V pátečním vydání moderátor zpovídal sopranistku Státní opery Praha Pavlínu Senič. To jí rázem vyneslo na první místo Seznamu skokanů českého internetu prvního březnového týdne…

image-1

2. Katyňský masakr (nárůst hledanosti o 62 300 %)

Pátý březnový den roku 1940 se do historie zapsal jako datum, kdy byl schválen masakr v Katyni, při němž SSSR vyvraždila významnou část důstojníků polské armády a inteligence. Tuto událost, která dodnes ovlivňuje polsko-ruské vztahy, připomněl i díl pořadu “Slavné dny” na internetové televizi Stream.cz.

256289230_b8feef6f4f_o

3. Radonová mapa ČR (nárůst hledanosti o 59 900 %)

Na rakovinu plic kvůli radioaktivnímu radonu v domech umírají Češi nejvíce na světě. Evropská unie proto požaduje lepší ochranu veřejných budov. Radonová mapa ČR ukazuje oblasti se zvýšeným rizikem výskytu tohoto nebezpečného prvku.

389054243_0e261b234a_o

4. Folding safety knife (nárůst hledanosti o 55 600 %)

V obchodě s dárkovými předměty v Praze lze koupit ostrý a špičatý nůž složený v plastové kartě, který prochází kontrolními rámy na letištích jako máslem. Zprávu o tom přinesly “Novinky.cz” a lidi zaujala natolik, že si o tomto speciálním noži chtěli najít další informace.

5. Zvonkohra Pražské Lorety (nárůst hledanosti o 54 000 %)

Zvonkohra Pražské Lorety je velkým lákadlem především pro zahraniční turisty. Když se ale na rádiu “Impuls” zeptali na otázku, z kolika zvonů je vlastně složena, rázem vzrostl zájem o ni i mezi Čechy.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Chytrých brýlí přibývá, Google dodal novou energii i ostatním

Jistě nejsme jediní, kdo netrpělivě očekává masový příchod jedné z nejzajímavějších technologických novinek posledních let. Hi-tech brýlí, které uživateli poskytnou nejrůznější informace v reálném čase i částečný přístup k rozšířené realitě. A nápad to není zdaleka tak jedinečný, jak by se mohlo zdát z pozornosti věnované projektu Google Glass. Podobný princip se již dlouho využívá v armádě a své přístroje začíná postupně nabízet celá řada firem.
Přečtěte si více

Současnost a budoucnost NFC v Česku. Oživí projekt mobilních peněženek?

Make life better. Další bezdrátová technologie se chystá vtrhnout do našich životů. NFC má ambice ulehčit (rozuměj změnit) nejen placení, ale třeba i pořádání koncertů nebo výstav. Samolepky s čipem jsou další vlaštovkou ze světa, ze kterého přilétly kdysi QR kódy. Na rozdíl od nich ale mají mnohostrannější využití. V Česku už běží první kampaně a pořádný balík v novince cítí i operátoři.