Chcete změnit svět? Zkuste Laboratoř Nadace Vodafone. Právě sbírá přihlášky

Co  mají společného paní na žehlení Ironing Ladies, sdílená kola Rekola a monitoring stavu ovzduší SmogAlarm? Všechny tyto projekty pomohla nastartovat Laboratoř Nadace Vodafone. Jde o program pro neziskovky a sociální podniky, který se zabývá využitím technologií pro pozitivní změny ve společnosti. Do 14. září se lze přihlásit do dalšího ročníku a získat tak odbornou a finanční pomoc pro rozvíjející se projekt.

Program Laboratoř Nadace Vodafone a Impact Hub je určen pro počiny, které mají ambice získat tisíce uživatelů a které řeší společenské nebo environmentální problémy. Laboratoř může pomoci organizacím, které přijdou již s rozpracovaným projektem nebo i jen s nápadem.

Snímek obrazovky 2015-08-25 v 16.03.01
Projekt Ironing ladies dává šanci na výdělek sociálně znevýhodněným ženám.

A že to funguje, dokazuje právě řada známých a prospěšných projektů, které laboratoř zrychlila, nebo přímo uvedla do světa. Mezi ty úspěšné patří třeba i Disway, sociální síť pro handicapované, která zaujala před několika měsíci a už se dočkala značného rozšíření.

disway

Byznys nanečisto

Laboratoř nabídne celou řadu workshopů, mentoringu a experimentů. Díky nim mohou účastníci projekt nanečisto otestovat, odhalit jeho případné slabiny a upravit ho dřív, než bude vypuštěn do světa. V průběhu programu se projekty dočkají finanční odměny – hodnocen bude dosavadní pokrok i šance uspět na trhu. Nejlepší projekt získá 350 tisíc korun.

Nápady vlastní i nevlastní

Pokud máte neotřelý nápad a v hlavě se vám rodí další Rekola, neváhejte a přihlaste se. Stačí splnit několik kritérií, využití technologií v projektu je nezbytné a je možné přijít i s obdobou některého projektu ze zahraničí. Čas máte do 14. září 2015.

Laboratoř navíc vychází vstříc těm, kteří váhají. Pokud si nejste jisti, jestli je to program pro vás, zkuste svůj nápad zkonzultovat s organizačním týmem.

 

Total
0
Shares
Další články