Chcete se zlepšovat? Sesbírali jsme nejzajímavější kurzy na kódování i podnikání na webu

Chcete se naučit programovat nebo podnikat online? Tady máte naše tipy na letošní léto a podzim: pro programátory-nováčky je určen Coding Bootcamp, pokročilejší developeři se ještě stihnou přihlásit na CodeCamp a pokud chcete umět efektivně podnikat online, iCollege v podzimním semestru přichází se zajímavými změnami. Ale neváhejte, přihlásit se můžete už jen pár dní.

Některé jsou zadarmo, za některé si připlatíte. Někde strávíte pár večerů, jinde jde o intenzivnější kurzy. Každopádně je z čeho vybírat. Řada z nich stojí na podpoře zajímavých společností, od kterých rozhodně stojí za to se učit.

CodeCamp letos s podporou CDN77

V červenci a srpnu už potřetí proběhne letní kurz pro junior & smart web developery Code Camp, tentorkát s hlavními partnery CDN77, Alza.cz a Usertechem. Kromě nich za projektem stojí, jako v předchozích ročnících, i zakládající partneři Hotel.cz a Miton (a s ním i jeho Bonami). Letní kurz je zaměřený na JavaScript (frontend).

„Chcete-li v budoucnu mít ve svých firmách chytré lidi, tohle je jedna z cest, jak to změnit. Není to short-term solution, jako například přeplatit obézního vývojáře z Chodova dvojitou porcí stravenek a maxi dávkou kuřat v kyblíku z KFC, ale v long-termu to bude fungovat,“ vysvětluje Zdeněk Cendra, CEO CDN77, motivaci k zapojení jeho firmy do projektu.

Code Camp

Výhoda je, že CodeCamp už vám nesebere celé léto, ale jen vyhrazené dva večery týdně. Hodně vzdáleně si ho můžete predstavit jako iCollege pro skutečné borce od počítačů, nerdy a zapálené dev boys. Své účastníky si ale vybírá a rozhodně nepočítejte, že by to bylo něco snadného – jak se účastníci trápili si můžete přečíst v našem loňském reportu. Když Code Camp doděláte, školné je zdarma.

Více o kurzu: http://www.codecamp.cz/

Coding Bootcamp Prague stihnete podzimní

První coding bootcamp v Česku je zaměřený na ambiciózní začátečníky bez předchozích zkušeností s programováním. Coding Bootcamp nabízí 12 týdenní intenzivní program, šitý na míru mladým lidem toužícím po restartu kariéry na juniorské IT pozice. Zájemcům o kurz stačí znalost angličtiny.

Coding Bootcamp chce být příležitostí pro technologické laiky, jak získat ucelené a praktické IT dovednosti za krátkou dobu. Oproti klasickým IT programům na univerzitách kladou bootcampy důraz na rychlost a efektivní učení se. Probíhá 5 dnů v týdnu a za 12 týdnů intenzivního tréninku slibuje získat dostatek znalostí pro pozice juniorního web developera, UX/UI designéra, produktového manažera či manažera IT projektů.

coding_bootcamp_prague

„Typickým studentem bootcampu jsou studenti a čerství absolventi ne-programovacích oborů. Lidé hledající či měnící práci, podnikatelé a zaměstnanci-inovátoři. Věříme, že se nám podaří přilákat do Prahy šikovné budoucí programátory nejen z České republiky, ale i ze zahraničí,“ říká Jana Večerková, zakladatelka Coding Bootcamp Praha.

Kurz probíhá v Node5, jeho program se opakuje každé tři měsíce a je celý v angličtině. Na letní už se přihlásit nestihnete, další termín běží ale hned od září. Školné za tříměsíční kurz je 54 tisíc korun.

Více o kurzu: http://www.codingbootcamp.cz

Vzdělávací IT akademie od Inventi pro začátečníky

Na začátečníky se zaměřuje také vzdělávací IT akademie od softwarové firmy Inventi. Jejich projekt je vlastně sérií kurzů, z nichž každý vás naučí něco jiného a má jiný rozsah. Inventi IT akademie běží druhým rokem, prošlo jí přes 100 lidí. Ke konci srpna se rozjede akademie věnovaná testování, zkraje září přijdou na řadu akce věnované analýze a vývoji v jazyce Java.

„Hlavním smyslem našich akademií je umožnit nadšeným lidem získat znalosti potřebné pro nastartování kariéry v IT, kde dlouhodobě chybí kvalifikovaní lidé. Jednotlivé akademie tak umožňují začít ve světě IT i úplným začátečníkům,“ říká Tomáš Vodenka z Inventi.

Tato IT akademie je zdarma. Kurzy probíhají po dobu 5-6 týdnů v popracovních hodinách, a to jednou až třikrát týdně. Jejich rozsah je nastaven podle náročnosti, např. Testování je 1x týdně po dobu 5 týdnů + 2 týdny na závěrečnou práci, naopak Java je častější: 3x týdně po dobu 4 týdnů + 2 týdny na závěrečnou práci. Obsahují teoretický základ, praktické příklady a řešení konkrétních úkolů.

inventi_skoleni

Více o kurzu: skoleni@inventi.cz

Podzimní semestr iCollege a nově #NextLevel

Na podzim se můžete trénovat ve všech online manažerských dovednostech dohromady. Vzdělávací akademie iCollege přijímá studetny do podzimního semestru do konce června. Podizimní běh odstartuje 17. 9. a kromě nových osnov a ještě zajímavějších hostů nabídne i program pro některé z téměř 200 absolventů programu pojmenovaný #NextLevel.

„Vzali jsme celý program, podívali se na každý tématický blok a zpětnou vazbu za tři roky a složili celý semestr znovu. Výsledkem je inovovaná osnova, zaměřená na znalosti a praktické dovednosti nezbytné pro podnikání na internetu,“ říká o chystaném podzimním běhu Petra Končelíková, nová výkonná ředitelka iCollege.

icollege_vyuka_petr_koubsky

Semestrální kurz stojí 23 tisíc korun. Studenti si v rámci devíti celodenních bloků projdou 4 tematické celky pokrývající celou problematiku podnikání online: Management a Podnikání, Technologie a Nástroje, Osobní rozvoj a Prezentace, Marketing a Sociální média. Lektoři i hosté jsou odborníci s praxí v daném oboru, například Petr Koubský, Simona Kijonková či Petr Ludwig, kteří jsou zároveň k dispozici ke konzultacím. Benefitem jsou kromě informací a znalostí i nasbírané kontakty.

Letos nově iCollege nabízí ještě samostatný pokračující program #NextLevel, navazující studium v rozsahu 5 sobot, které bude kompletně individuální a veškerý čas lektorů i hostů je v něm věnován konkrétnímu projektu daného studenta.

Více o kurzu: http://www.icollege.cz

Ještě další kurzy? Tady jsou

Přes léto také poběží STRV Academy, v níž dostane 24 lidí možnost pracovat na vlastních projektech s pomocí mentorů ze STRV. Je určena pro juniory a lidi, kteří se doposud věnovali jinému oboru, ale mají zájem se naučit něco nového či chtějí eventuálně změnit zaměstnání. Tady jsou ale přihlášky již bohužel uzavřené.

strv_hackathon_ (2)

K dispozici jsou ale i jiné možnosti, než kurzy. Pokud se chcete zlepšit v online dovednostech, můžete vyzkoušet projekt českého Googlu, e-learningový program Digitální garáž (tady jsme ho důkladně otestovali), ale také série živých přednášek. Dohromady jich mají být desítky, obvykle hlavně na půdě univerzit na různých místech republiky, najdete je tady. Školení jsou zdarma.

Kromě toho můžete sledovat náš Kalendář akcí, který průběžně aktualizujeme a vybíráme do něj ty nejzajímavější akce, přednášky, konference, barcampy, hackathony a kurzy, které objevíme. Pokud máte tip na něco zajímavého, pošlete nám jej.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Google Glasses se předvedly ve světě módy

Projekt Google Glasses je z technologického hlediska stále do značné míry tajemstvím. Jako koncept se však marketingově prezentuje velice zdatně a jeho roušku nám nyní vývojáři škádlivě poodhalili i na nedávné přehlídce slavné návrhářky Diane von Furstenberg, kde se brýle objevily na tvářích modelek.