Čeští vývojáři z Ackee vstupují ve velkém na německý trh. Vytvoří aplikaci pro Bundestag

Svou pobočku v Německu otevřela česká vývojářská firma Ackee teprve loni, ale už hlásí první skutečně významnou zakázku. V konkurenci několika dalších německých vývojářů vyhrála tendr na novou mobilní aplikaci pro Bundestag.

Jde o první úspěch berlínské pobočky Ackee, která začala fungovat teprve nedávno, ale hned od začátku ukazuje své kvality. Německý spolkový sněm, respektive ty, co vývojáře pro novou aplikaci Bundestagu vybírají, zaujalo Ackee svým nápadem a kvalitou navrženého konceptu. Bodovalo grafickým řešením a promyšleným UX.

Aplikace pro celé Německo

„Aplikace obsahuje opravdu hodně informací. Aby se uživatel neztratil v záplavě textu, bylo důležité zaměřit se na každý detail od typografie přes ikony a rozložení až k systému barev. Chtěli jsme svěží a nadčasový design, který důstojně představí německý Bundestag v moderním světě aplikací,“ říká hlavní designer Ackee Roman Gordienko.

Hlavní funkcí nové aplikace bude živý přenos ze zasedání pléna německého spolkového sněmu. Uživatelé si v ní budou moci také zobrazit podrobnosti o poslancích a výborech nebo pročíst aktuality. Současnou aplikaci z roku 2010, která již neodpovídá technickým požadavkům, by mělo Ackee nahradit během tohoto roku. Zbrusu novou aplikaci pro iOS a Android chce mít česká firma hotovou během druhého čtvrtletí.

Původní aplikaci Bundestagu si do mobilů stáhlo více než 850 tisíc lidí, a tak je tato zakázka pro Ackee skutečně skvělým startem na novém trhu. „Výhra v tendru je pro nás pocta. Bundestag je prestižní záležitost a otevře nám v Německu spoustu dalších možností,” uvědomuje si Josef Gattermayer, spoluzakladatel Ackee a vedoucí německé pobočky.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: První menstruace, sociální experimenty i vzdělávání

Někdy jsou ty kombinace v našich výběrech opravdu nečekané. Na jednom místě je první dívčí menstruace, WTF jako sviň nábor na vysokou školu, sociální experimenty se zvaním cizích lidí do postele (ok, toho je internet ve skutečnosti asi plný), skateboardová legenda, nesmyslné pranky, boží promo na nové X-Meny a nechybí ani přátelští ostravští latentní nácíčci. Vskutku fascinující.