Český Tinder zaplavila koťátka, pomocí maskovaných profilů hledají nový domov

Tady už nikdo nic negarantuje! Tinder v České republice obsadily kočičky, které hledají nový domov. Jen jsou tak nějak maskované za lidi. Pokud si tedy píšete s potenciální partnerkou nebo partnerem s fotkou, kde v náručí drží kočku, může se stát, že si píšete se zvířetem.

Příklad: usměvavá slečna na každé fotce s kočkou, jako své koníčky uvádí nečekaně zběsilé sprinty či povalování na gauči, miluje ryby a při pohlazení vrní blahem. Její nejoblíbenější písní jsou Cool Cats, její Instagram se hemží fotkami koček a jako společné zájmy vám vyskakují Whiskas nebo Kočičí jazýčky.

Podobných profilů je několik, jak s kočkami, tak kocoury různého věku. Jde přitom o kampaň Chcipohlazeni.cz pro Pražský spolek ochránců zvířat z dílny digitální agentury Visibility, pracující s mnoha slovními hříčkami.

„K umístění máme momentálně kolem 300 koček. Čas od času přijmeme i jiné zvíře, třeba králíka, potkana nebo – jako teď – osmáky degu. Situace je ale vážná a přestávají nám stačit kapacity. Proto se snažíme udat nalezence touto netradiční cestou,“ říká ke kampani předsedkyně Pražského spolku na ochranu zvířat Hana Janišová.

„Hlavní myšlenka je až zoufale jednoduchá. Na jedné straně tu máme stovky opuštěných koček toužících po pohlazení. Na straně druhé existuje velmi početná, statisícová skupiny mladých lidí, na které doma nikdo nečeká, po večerech jsou sami – a také jim chybí pohlazení,“ vysvětluje výběr Tinderu jako nástroje vedoucí projektu Lenka Kotvová z Visibility.

Podle tvůrců kampaně profily nemají o seznámeníchtivé ctitele nouzi a spojení s nimi navazují tisíce žen i mužů. Na konci konverzace vždy obdrží odkaz na webové stránky, kde je jim odměnou za přízeň antistresový live stream koťátek z útulku. V případě zájmu se pak uživatelé mohou na webu dozvědět možnosti adopce, a jak opuštěným zvířatům mohou pomoci.

Total
0
Shares
Další články