Česká internetová jednička zkopírovala Reddit, spouští službu Seznam Jede

Česká internetová jednička Seznam.cz v pondělí v beta verzi spustila novou službu nazvanou Seznam Jede. Cílem má být umožnit lidem vybírat a sdílet zajímavý obsah, který bude přístupný i ostatním uživatelům.

Seznam Jede přitom funguje na velmi podobném principu jako populární Reddit – uživatelé jednotlivé příspěvky mohou posouvat nahoru a dolů, což pak dál pomáhá šíření zajímavého obsahu. Inspiraci v zahraničí potvrzuje i samotná společnost.

„V zahraničí jsou podobné servery velmi populární, ale v Česku se jedná o novinku, na jejíž používání si uživatelé budou muset zvyknout,“ říká Marek Vacek, produktový manažer stránky Seznam.cz.

Obsah, který Seznam neobjeví

Odkaz na obsah může do služby vložit jen registrovaný uživatel Seznamu (lze se registrovat i s vlastní doménou). Číst příspěvky pak mohou všichni i bez nutnosti registrace. Společnost se tak chce dozvědět o obsahu, který lidi aktuálně zajímá a hýbe těmi internety.

„V loňském roce jsme na domovské stránce zavedli rubriku Další články z českého internetu, kde se objevuje obsah tuzemských vydavatelství a mediálních domů. Služba Seznam Jede by nám měla dodat obsah, na který dnes nedosáhneme. Uvidíme, zda půjde o seriózní články, videa z YouTube nebo o animované kočky,“ říká Vacek.

Protože jde zatím o beta verzi, služba se bude několik měsíců testovat a následně Seznam rozhodne o jejím dalším osudu. „S napětím očekáváme, jak na Seznam Jede lidé zareagují,“ přiznává Vacek.

„Jsme sami zvědaví, co bude lidi zajímat a jaká témata budou mít největší odezvu. Seznam Jede totiž umožňuje vkládat všechny odkazy s výjimkou těch, které šíří nelegální, podvodný nebo erotický obsah,“ dodává na závěr.

Total
0
Shares
Další články