Češi se na webu vrátili k bulváru, pachtění celebrit ve vztazích i v televizi neodolali

Spojte bulvár a televizi a máte jednoznačně zajištěný zájem Čechů. Že to krásně funguje, ukázalo vyhledávání na Seznamu z minulého týdne. Lidi ťukali jak diví rozchod Lucie Borhyové a Hrdličky (jeho jméno už důležité není), aby zjistili, jak to s tím jejich vztahem je. Výrazně mladší přítel, malé dítě, problémy ve vztahu, o to je prostě zájem, a když se na oba můžete večer dívat na jedné televizi, jde o neodolatelný balíček k nezaplacení.

Spojte bulvár a televizi a máte jednoznačně zajištěný zájem Čechů. Že to krásně funguje, ukázalo vyhledávání na Seznamu z minulého týdne. Lidi ťukali jak diví rozchod Lucie Borhyové a Hrdličky (jeho jméno už důležité není), aby zjistili, jak to s tím jejich vztahem je. Výrazně mladší přítel, malé dítě, problémy ve vztahu, o to je prostě zájem, a když se na oba můžete večer dívat na jedné televizi, jde o neodolatelný balíček k nezaplacení.

Kam se v takovém případě hrabou smyšlené seriály. Zmíněný konec románku přeskočila už jen kultura, což je u českého internetového hledače věc poměrně neobvyklá. Ale když je to zadarmo, tak proč ne.

1.       Signal festival Praha 2015 – nárůst hledanosti o 5 398 %

Praha se nám po roce zase pěkně vybarvila! 21 světelných instalací ozvláštnilo vybrané lokality či stavby hlavního města a dešti navzdory vylákalo do ulic tisíce lidí. Pocity z celé akce i úrovně některých instalací (nebo spíš atrakcí) ale můžou být trochu smíšené. Ač byl festival v médiích očekáván coby kulturní událost, všudypřítomné davy, grilující se klobásy, bahno a chybějící záchody kulturním zážitkem rozhodně nebyly. Tak snad příště.

signal festival

2.       Lucie Borhyová a Hrdlička rozchod – nárůst hledanosti o 6 503 %

A po „kultuře“ zase trochu toho bulvárku. Partnerské rozkoly zabírají, to víme. Takže když se rozejde dvorní pár nejsledovanější televize v zemi, který zároveň patří podle médií k nejfotogeničtějším dvojicím českého showbusinessu, je nad planetu Nova jasné, že bulvární novináři budou mít žně. Vztah Lucie Borhyové a Michala Hrdličky v číslech: on byl o 9 let mladší, byli spolu 3 roky, mají 15měsíční dceru, sledovanost Televizních novin díky jejich rozchodu určitě stoupá…a potkávat svého ex v práci před zraky celého národa je přece k nezaplacení!

3.       Atentát Expozitura – nárůst hledanosti o 5 592 %

Nový seriál televize Nova Atentát v hitparádě vyhledávání získal třetí místo. Jeho téma je na české poměry dosti americké, točí se kolem atentátu na hlavu státu. Za výsledek se prý tvůrci nemusí stydět, podívaná působí draze a profesionálně. Prezidenta hraje Jan Kraus a v seriálu ho charakterizuje mimo jiné nenávist k EU, narcismus, slabost pro letušky či slovenská manželka. Připomíná vám jednoho skutečného? Podobnost je jistě zcela náhodná. Nebo ne?

4.       StarDance 2015 – nárůst hledanosti o 1 469 %

Už sedmá řada taneční soutěže StarDance odstartovala na České televizi. Svou neutuchající oblíbenost tato estráda potvrdila čtvrtým místem ve vyhledávání. Koho by nebavilo sledovat pachtění celebrit? Někdo si vyslouží nálepku polena, jiní naopak zazáří a dočkají se potlesku. Za těch deset let, co se soutěž vysílá, se vlastně nic podstatného nezměnilo. Jistota je jistota, říkají si asi na Kavčích Horách. A když to ty lidi pořád baví…

5.       Impulsovi nová soutěž registrace – nárůst hledanosti o 2 036 %

A když jde o peníze, pak to taky zajímá davy. Tedy rozumějte: když je šance peníze získat. Tuto šanci nabídlo svým posluchačům Rádio Impuls. Takže pokud chcete soukromým letadlem absolvovat cestu kolem světa nebo vyhrát milion či další výhry, je nejvyšší čas našprtat pravidla hry – pak už můžete jen doufat.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Internetový uživatel dokáže poskytnout řádnou zpětnou vazbu. Dokázalo to hledání na webu z minulého týdne

Tak je to zase tady, televize začala po prázdninách pořádně fungovat, a tak se můžou internetoví uživatelé hrdě soustředit na hledání životních příběhů, které jim naservíruje. Ale nejen to. Na pomyslném vrcholu zájmu průměrného hledače, který se dá zjednodušit na trio reality show - slavné osobnosti - sport, si po čase našla místo iniciativa na zesměšnění už tak směšného projektu. To Češi prostě umí. Máme tu nových pět hesel, která lidé ťukalu do vyhledávače Seznamu.
Přečtěte si více

Google se stal mediální jedničkou, YouTube druhou největší televizí u nás

Největším vlastníkem médií na světě je dnes Google. Podle zprávy agentury ZenithOptimedia vyhledávací a reklamní gigant postoupil z druhé pozice a nyní se pyšní příjmy z médií, které jsou o 39 % vyšší než příjmy jeho nejbližšího konkurenta. Společnost TNS Aisa zase dnes přišla se zprávou o tom, že portál YouTube, který Googlu patří, by se zásahem v cílové skupině 15-34 let dostal na druhou příčku žebříčku českých televizních stanic.