Budoucnost financí, reklamy a dopravy – letošní Startup Summit přinese velké věci

26. října zaplní nejvyšší patro City Tower v Praze již pátý ročník Startup Summitu, akce, která má za cíl propojit nejzajímavější osobnosti startupové scény s vedením korporací, investory a inovačními profesionály. Letos chce hlouběji pokrýt trojici disruptivních trhů – Dopravu, FinTech a AdTech. Součástí programu bude také demonstrace technologických inovací značky Škoda Auto a živá prezentace konektivity nového modelu Kodiaq.

„Loni jsme otevřeli téma spolupráce korporací a startupů, i letos mu věnujeme část programu,“ říká o programu hlavní koordinátor Startup Summitu, náš Ondřej Hoza, a dodává „Vedle něj jsme však zařadili tři konkrétní trhy – dopravu, finance a reklamu. Chceme na konkrétních příkladech ukázat, jak digitální inovace způsobí disrupci v podstatě jakéhokoliv trhu.“

Budoucnost dopravy

Sekci doprava otevře asi nejznámější postava současné startupové scény – Oliver Dlouhý ze startupu Kiwi.com (dříve Skypicker). Po něm bude před 250 hosty mluvit Andre Wehner ze Škoda auto o trendech v oblasti automobilového průmyslu – digitalizaci, konektivitě a technologiích na podporu řízení. Tyto trendy se zhmotňují v novém modelu české automobilky – Kodiaq, ten bude možnost vidět na Startup Summitu naživo včetně ukázek použitých technologií.

skoda connect cover

Představí se také startupy z oboru dopravy a nakonec dopoledního bloku je připravena diskuze nazvaná Vizionáři, kde bude o propojené budoucnosti mluvit již zmíněný Andre Wehner s Tomášem Budníkem, generálním ředitelem O2.

Peníze až na prvním místě

Téma financí se na Startup Summitu objeví hned ve dvou formách. O rizikovém kapitálu bude mluvit Viktor Fischer z Rockaway Capital, ale také Jean Francois Ott, bývalý generální ředitel Orco. Kromě nich se Startup Summitu účastní zástupci v podstatě všech venture capital firem, mj. Credo, J&T, Springtide nebo AirVentures.

O financích jako trhu bude mluvit odpolední blok věnovaný FinTechu. Maciej Biniek, generální ředitel PayU Group Europe, bude mluvit o dopadech směrnice PSD2, která nařizuje evropským bankám otevřít své API. Že to bude znamenat digitální revoluci si myslí i Martin Pejša z Creative Docku, jehož přednáška následuje hned poté. I v tomto bloku dostanou prostor k představení startupy.

Digitální agentury a startupy

Závěrečný blok Startup Summitu je věnován technologiím v reklamě a marketingu. Jedna z nejvýraznějších postav české agenturní scény, Michal Nýdrle, v něm představí nový fond AirVentures. Poslední minuty oficiálního programu budou patřit zase startupům, závěr dne pak networkingové party v restauraci Aurerole.

STARTUPSUMMIT veselovsky

Total
0
Shares
Další články