Budoucnost financí, reklamy a dopravy – letošní Startup Summit přinese velké věci

26. října zaplní nejvyšší patro City Tower v Praze již pátý ročník Startup Summitu, akce, která má za cíl propojit nejzajímavější osobnosti startupové scény s vedením korporací, investory a inovačními profesionály. Letos chce hlouběji pokrýt trojici disruptivních trhů – Dopravu, FinTech a AdTech. Součástí programu bude také demonstrace technologických inovací značky Škoda Auto a živá prezentace konektivity nového modelu Kodiaq.

„Loni jsme otevřeli téma spolupráce korporací a startupů, i letos mu věnujeme část programu,“ říká o programu hlavní koordinátor Startup Summitu, náš Ondřej Hoza, a dodává „Vedle něj jsme však zařadili tři konkrétní trhy – dopravu, finance a reklamu. Chceme na konkrétních příkladech ukázat, jak digitální inovace způsobí disrupci v podstatě jakéhokoliv trhu.“

Budoucnost dopravy

Sekci doprava otevře asi nejznámější postava současné startupové scény – Oliver Dlouhý ze startupu Kiwi.com (dříve Skypicker). Po něm bude před 250 hosty mluvit Andre Wehner ze Škoda auto o trendech v oblasti automobilového průmyslu – digitalizaci, konektivitě a technologiích na podporu řízení. Tyto trendy se zhmotňují v novém modelu české automobilky – Kodiaq, ten bude možnost vidět na Startup Summitu naživo včetně ukázek použitých technologií.

skoda connect cover

Představí se také startupy z oboru dopravy a nakonec dopoledního bloku je připravena diskuze nazvaná Vizionáři, kde bude o propojené budoucnosti mluvit již zmíněný Andre Wehner s Tomášem Budníkem, generálním ředitelem O2.

Peníze až na prvním místě

Téma financí se na Startup Summitu objeví hned ve dvou formách. O rizikovém kapitálu bude mluvit Viktor Fischer z Rockaway Capital, ale také Jean Francois Ott, bývalý generální ředitel Orco. Kromě nich se Startup Summitu účastní zástupci v podstatě všech venture capital firem, mj. Credo, J&T, Springtide nebo AirVentures.

O financích jako trhu bude mluvit odpolední blok věnovaný FinTechu. Maciej Biniek, generální ředitel PayU Group Europe, bude mluvit o dopadech směrnice PSD2, která nařizuje evropským bankám otevřít své API. Že to bude znamenat digitální revoluci si myslí i Martin Pejša z Creative Docku, jehož přednáška následuje hned poté. I v tomto bloku dostanou prostor k představení startupy.

Digitální agentury a startupy

Závěrečný blok Startup Summitu je věnován technologiím v reklamě a marketingu. Jedna z nejvýraznějších postav české agenturní scény, Michal Nýdrle, v něm představí nový fond AirVentures. Poslední minuty oficiálního programu budou patřit zase startupům, závěr dne pak networkingové party v restauraci Aurerole.

STARTUPSUMMIT veselovsky

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nej sociální a mobilní kampaně: I Facebook může být nóbl

Napadlo by vás někdy odmítat fanoušky na Facebooku proto, že pro vaši značku nejsou dost dobří? Některé značky se nebojí odlišit velice svéráznými metodami, jak ukazuje náš další výběr zajímavých kampaní poslední doby. Minule jsme se věnovali speciálně Twitteru, tentokrát dostal nejvíce prostoru Facebook a sekunduje mu Instagram.
Přečtěte si více

Co všechno přinese červnový Startup Summit

První dobrá zpráva - díky našim partnerům můžeme nabídnout velké slevy pro nadšence do startupů z řad studentů, protože vítáni jsou opravdu všichni startupisté. Další dobrá zpráva - vybrané startupy se budou před diváky moci utkat o zajímavé ceny a každý si může zkusit zapitchovat před investory. A najdou se i další dobré zprávy...