V Brně se otevřel druhý největší Impact Hub na světě

V Brně funguje Impact Hub už od roku 2015. Na začátku roku 2018 ovšem načíná zcela novou kapitolu svého provozu. Brněnská pobočka globální coworkingové sítě otevřela 25. ledna v budově bývalého Výzkumného ústavu pletařského nové prostory, což z ní dělá Impact Hub s největším sdíleným prostorem v Evropě.

Dosud se Impact Hub Brno rozprostíral na ploše přes 1 700 metrů čtverečních. Nejnovější rozšíření, které vyšlo na 40 milionů korun, ovšem tuto rozlohu zdvojnásobilo. Brněnský Impact Hub je tak zároveň druhým největším Impact Hubem na světě. Větší už je jen ten v Seattlu (3450 m² vs. 4600 m²).

Jednou tolik

Nové prostory o rozloze přes 1700 metrů čtverečních nabízejí 11 kanceláří (o velikosti 18 až 270 m²), konferenční místnosti a více jak 40 fixních stolů pro členy pracující ve sdíleném prostoru. Téměř 180 m² konferenčních prostor umožňuje velmi variabilní využití, největší konferenční místnost o rozloze 154 m² je přímo propojena s venkovním dvorem. Zasedací „sky“ místnost na střeše Impact Hubu návštěvníkům přináší unikátní pohled na průmyslové Brno.

Za návrhem nových prostor uvnitř bývalého Výzkumného ústavu pletařského stojí architekti Luděk Černý a Radek Lampa ze studia Rala. Ti se podíleli již na rekonstrukcích Impact Hubů v Praze a Ostravě, a tak byli o pro brněnskou pobočku jasnou volbou.

„To, že se za necelé dva roky od otevření brněnský Impact Hub rozrostl a stal největším v Evropě, považujeme za velký úspěch,“ hodnotí Zdeněk Rudolský, jeden ze zakladatelů sítě Impact Hub v České republice. Brněnský Impact Hub se nyní řadí mezi nejrychleji rostoucí coworkingová centra celé sítě. Po necelém roce fungování měl přes 300 členů a po rozšíření počítá s více než dvojnásobkem. Přes 90 procent nových prostor už má navíc vyprodaných.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Epické virální orgie

Takhle výpravný velkovýběr jsme tu už dlouho neměli. Policejní těžkooděnci, štěkající psi, divoká honička desperátů s autobusem plným tanečnic, vzpoura, výbuchy, ostřelovači, zběsilý fotbalový uragán, hromadný tanec virálních celebrit... Dneska večer zkrátka do kina chodit nemusíte. A nebojte, nezapomněli jsme ani na okurku.
Přečtěte si více

Nej kampaně na Twitteru: Vlezlá houba a tweetující orchestr

Naší pravidelně nepravidelnou rubriku věnovanou nejzajímavějším kampaním na sociálních sítích jsme se tentokrát rozhodli věnovat exkluzivně Twitteru, který se může z poslední doby pochlubit několika zajímavými případy. Zahrnují stalkující maskoty, vzájemné špičkování mezi značkami, prodej reklamy na vlastním profilu a stále častěji také hudbu.