Apple nasype miliardu eur do nové mnichovské továrny na výrobu čipů

Společnost Apple oznámila nový investiční projektzřízení evropského centra pro vývoj čipů v německém Mnichově. Finanční závazek v příštích třech letech přesáhne miliardu eur.

Momentálně Apple v Německu zaměstnává přes 4 000 lidí napříč maloobchodními, inženýrskými, prodejními a administrativními oblastmi. Nové zařízení přijme stovky zaměstnanců a zaměří se na rozvoj mobilních a bezdrátových technologií, včetně 5G.

Apple se v oblasti vývoje čipů postupně stává samostatnějším a postupně přechází na vlastní vývoj. Při vývoji mobilních čipů se v současné době ale stále spoléhá na Qualcomm, který dodává samostatné čipy pro mobilní modemy pro iPhony. Není žádným tajemstvím, že Apple plánuje v příštích letech nahradit modemy Qualcomm vlastní produkcí.

Kromě snížení nákladů Apple doufá, že bude schopen integrovat modem přímo do SoC vedle procesoru a GPU. To by mělo vést k významnému zvýšení energetické účinnosti. 

Ještě před oznámením nové továrny měl Apple v Německu solidní zastoupení v oblasti vývoje, ve kterém pracovaly stovky inženýrů zabývajících se zejména SoC technologiemi. Nové mnichovské zařízení se zaměřením na mobilní čipy (5G, 6G atd.) výrazně posílí pozici společnosti Apple v Německu.

Oblast, kterou Apple opanuje, bude mít rozlohu asi 30 čtverečních kilometrů a Apple se plánuje „nastěhovat“ do konce roku 2022. Stejně jako ve všech globálních operacích Applu, i v Mnichově bude 100% využívána obnovitelná energie.

Zdroj: 9to5mac.com

Total
1
Shares
Další články