Aplikace pro Chrome doporučí přátelé, do pluginů míří reklama

Kolem prohlížeče Chrome se během včerejška objevily hned dvě zajímavé novinky. Díky první z nich budou uživatelé moci v Chrome App Store objevovat aplikace doporučené svými přáteli, díky druhé budou vývojáři rozšíření pro Chrome moci poprvé v historii využít pro monetizaci reklamu.

Nejprve se pojďme podívat na novinku první, tedy integraci Google+ do Chrome App Store. Nová sekce v Chrome App Store se jmenuje From Your Circles a uvidíte v ní aplikace, které vaše kontakty z Google Plus veřejně označily tlačítkem +1. Pokud byste nějakou aplikaci v Chrome App Store chtěli svým přátelům sami takto doporučit, stačí zamířit na její stránku a zde použít tlačítko +1.

Na rozdíl od App Center Facebooku, kde neexistuje žádné vyhledávání aplikací a lze je objevovat pouze podle kategorií a oblíbenosti u přátel, Chrome App Store si podrží i možnost běžného vyhledávání. TechCrunch spekuluje, že jde o test před případnou integrací Google+ do hlavního obchodu Googlu, Google Play.

Pokud jde o druhou novinku, o té informoval server The Next Web s odvoláním na e-mail od Googlu. Začlenění reklamy do rozšíření pro Chrome bude mít několik podmínek, nejlépe je najdete v podmínkách pro developery publikovaných Googlem. Tou asi nejdůležitější je, že i reklama musí splňovat pravidla pro obsah aplikací a rozšíření. Klikání na reklamu také nesmí žádným způsobem podmiňovat plnou funkčnost aplikace.

Total
0
Shares
Další články