Aplikace pro Chrome doporučí přátelé, do pluginů míří reklama

Kolem prohlížeče Chrome se během včerejška objevily hned dvě zajímavé novinky. Díky první z nich budou uživatelé moci v Chrome App Store objevovat aplikace doporučené svými přáteli, díky druhé budou vývojáři rozšíření pro Chrome moci poprvé v historii využít pro monetizaci reklamu.

Nejprve se pojďme podívat na novinku první, tedy integraci Google+ do Chrome App Store. Nová sekce v Chrome App Store se jmenuje From Your Circles a uvidíte v ní aplikace, které vaše kontakty z Google Plus veřejně označily tlačítkem +1. Pokud byste nějakou aplikaci v Chrome App Store chtěli svým přátelům sami takto doporučit, stačí zamířit na její stránku a zde použít tlačítko +1.

Na rozdíl od App Center Facebooku, kde neexistuje žádné vyhledávání aplikací a lze je objevovat pouze podle kategorií a oblíbenosti u přátel, Chrome App Store si podrží i možnost běžného vyhledávání. TechCrunch spekuluje, že jde o test před případnou integrací Google+ do hlavního obchodu Googlu, Google Play.

Pokud jde o druhou novinku, o té informoval server The Next Web s odvoláním na e-mail od Googlu. Začlenění reklamy do rozšíření pro Chrome bude mít několik podmínek, nejlépe je najdete v podmínkách pro developery publikovaných Googlem. Tou asi nejdůležitější je, že i reklama musí splňovat pravidla pro obsah aplikací a rozšíření. Klikání na reklamu také nesmí žádným způsobem podmiňovat plnou funkčnost aplikace.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Studie: Malé firmy se na Facebooku podceňují

Jak dobře dokáží malé firmy zužitkovat Facebook coby marketingový nástroj? Odpověď na tuto otázku se bude lišit podle toho, zda se zeptáte firem samotných, nebo marketingových výzkumníků. První skupina odpoví, že příliš dobře ne, druhá naopak pochvalně zatleská. Jaká je tedy pravda?