Aplikace, které nejvíce „ždímají“ váš smartphone

Vybíjí se vám telefon rychleji než je „zdrávo“? Víte, které aplikaci nejvíce vysávají baterii vašeho chytrého telefonu?

Společnost pCloud, která se zabývá aplikacemi pro ukládání dat, se rozhodla analyzovat oprávnění aplikací a zjistila, které aplikace fungují bez ohledu na to, zda je uživatel používá, nebo ne.

Metodika spočívala v tom, že společnost zjišťovala, které funkce aplikace používají (například určování polohy nebo fotoaparát), kolik energie baterie tyto aplikace vyžadují a zda mají dotyčné aplikace nastavený tmavý režim. Podle těchto měřítek patří mezi pět největších žroutů energie Facebook, Fitbit, Skype, Uber a Verizon.

Socials žerou čas i energii

Ukázalo se, že aplikace, které nejvíce žerou čas, také patří k největším žroutům baterie… Náhoda? Jde tedy o aplikace sociálních médií a seznamky, ukažme si na ně: Facebook, Instagram, Linkedin, Snapchat, YouTube a WhatsApp jsou v první dvacítce a všechny povolují 11 funkcí běžících na pozadí.

Online seznamování může být nejen emocionálně vyčerpávající, ale také pořádně vycucne baterii. Bumble, Grindr a Tinder tvoří 15 % aplikací, které nejvíce vyčerpávají baterii. Nechávají běžet přibližně 11 funkcí.

Žádná z těchto tři seznamovacích aplikací nemá k dispozici tmavý režim, a proto spotřebovávají více energie, což způsobuje rychlejší vybíjení baterie.

Které aplikace spotřebovávají nejvíce energie baterie ve vašem zařízení, můžete zjistit tak, že přejdete do nastavení, vyberete možnost baterie a zobrazíte využití baterie podle aplikací. 

Zdroj: pCloud

Total
4
Shares
Další články