Amazon spouští Prime Video po celém světě včetně Česka. Stojí 3 eura měsíčně

Novou show Jeremy Clarksona si ode dneška oficiálně můžete předplatit i v Česku. Pořad The Grand Tour je hlavním lákadlem právě spuštěné streamovací služby Amazon Prime Video. Amazon ji nabízí levněji než Netflix: za 3 eura měsíčně. Obsahová nabídka je ale zatím omezená, nečekejte ani české titulky.

Necelý rok po Netflixu dorazila do České republiky další globální streamovací služba. Rozšíření Amazon Prime Video po celém světě (přes 200 zemí) uspíšilo uvedení nového pořadu The Grand Tour, kterým moderátorská trojice Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond navazuje na svůj předchozí pořad Top Gear. Show se povedla, prý je dokonce nejvíce ilegálně stahovaným pořadem na světě.

Amazon navíc nabízí dost zajímavou cenu: prvních 6 měsíců předplatného bude stát 2,99 eur na měsíc, tedy asi 80 korun. Obsahová nabídka videotéky je ale zatím docela omezená, pustíte si hlavně seriály z produkce Amazonu, těch jsou asi tři desítky včetně Mozart in the Jungle, The Man in the High Castle nebo Hand of God, a starší filmy. Titulky jsou k dispozici anglické, česká lokalizace, stejně jako u Netflixu, zatím chybí.

Obsah přehrajete na mobilních telefonech s iOS i Androidem, tabletech i v chytrých televizích. Příjemné je, že Amazon Prime Video v ceně nabízí i UltraHD rozlišení s podporou HDR technologie a ukládání pořadů pro přehrání offline.

Naopak zatím není k dispozici kompletní služba Amazon Prime, která kromě videa kombinuje v jednom předplatném také hudební službu, cloud pro fotky a služby spojené s obchodem Amazonu.

Vedle Amazon Prime Video a Netflixu v Česku fungují i další online videotéky, třeba O2 TV, HBO Go nebo UPC Horizon. Česká televize nabízí většinu svých pořadů zdarma v iVysílání, Prima nabízí Prima Play a Nova má placené Voyo. Krátké pořady zase nabízí Seznam.cz (Stream.cz a nově Seznam Zprávy), Playtvák od Mafry nebo Aktuálně.TV od Economie.

amazon_prime_video_screenshot

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Hudba on-line, nebo on air? Jak Češi poslouchají hudbu

Způsob prodeje a poslechu hudby zaznamenal za posledních pár let ohromný rozvoj. CD vystřídal formát MP3 a klasické walkmany zase přenosné přehrávače a telefony. Jak poslouchají hudbu Češi? Odpověď poskytuje průzkum Seznam.cz, který tradičně vytvořil i několik pohledných grafů.