Alza začíná prodávat legendární prase, elektrický skútr Čezeta 506

Když se řekne v Česku „prase“, napadne nás pochopitelně jako první zvíře. Hned poté už ale na myslích vytane plechové prase, jak se říkalo legendárnímu skútru strakonické „čezety“. Tomu byl před několika lety vdechnut elektrickým pohonem nový život a nyní ho začíná na internetu prodávat Alza.cz.

Elektrický skútr Čezeta (ČZ) 506 je prakticky k nerozeznání od původního „prasete“ ze šedesátých let. Jen mu chybí výfuk, protože ho pohání elektromotor. Od 332 992 korun si ho nyní budou moci lidé koupit jednoduše přes internet. Exkluzivně ho v České republice a na Slovensku nabídne Alza.cz.

„Šedesát let od výroby prvního modelu Čezeta jsme se rozhodli podpořit tuto kultovní značku i v další etapě její existence. Jde o první ryze český sériově vyráběný elektroskútr. Má kompletně české patenty i většinu komponentů a věříme, že kromě užitných vlastností to budou také zajímavé sběratelské kousky,“ říká ředitel expanze a facility Alza.cz Jan Moudřík.

Žlutá a bílá

Elektrizovaná Čezeta 506 je vcelku unikátní kus a Alza navíc bude nabízet i jeden z prvních vyrobených kusů. „Dá se očekávat, že jeho hodnota v čase zásadně poroste,“ míní Moudřík. Přestože bez zvuku spalovacího motoru možná skútr se svou atypickou karoserií ztratí trochu na své kráse, i s elektromotorem si jistě najde své obdivovatele.

Alza bude mít skladem celkem dvě barevné a cenové varianty. Žlutý model bude stát zmíněných 332 992 korun. Limitovaná bílá edice je o 90 tisíc korun dražší, ale dostanete díky tomu výkonnější elektromotor s maximální rychlostí 123 km/h a dojezdem až 150 kilometrů. Žlutý model jede až 90 km/h a dojede až 100 kilometrů na jedno nabití.

Kdo by nechtěl kupovat takzvaně zajíce v pytli, může se zajít podívat na elektrifikovanou Čezetu na showroom Alzy v Praze 7 – Holešovicích.

Pro Alzu znamená prodej Čezety 506 další kousek v elektromobilní nabídce, tentokrát poněkud v retro stylu. Dosud nabízela vozy Tesla, BMW i3, Aixam či motorky ZERO.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ano, sex v reklamě zaujme. Jenže neprodává a škodí efektivitě. Dokážete udržet pozornost u tohoto článku?

Člověk má zkrátka omezenou kapacitu. Pořekadlo o tom, že krev je buď v mozku, nebo v úplně jiné části těla, teď potvrdila nová studie vědců. Ti zkoumali choutky při pozorování reklam více než 8 500 lidí a dospěli k závěru, že násilí a sex reklamám nepomáhají. Co víc, často naopak poškodily efektivitu kampaní.